Cemu - en to no translation catalogue (456 entries)

en: &About
no: &Om

en: &Active account
no: &Aktiv konto

en: &Add new entry
no: &Legg til ny oppføring

en: &Audio API
no: &Lyd API

en: &Check for updates
no: &Se etter oppdateringer

en: &China
no: &Kina

en: &Chinese
no: &Kinesisk

en: &Console language
no: &Konsollspråk

en: &Console region
no: &Konsollregion

en: &Copy
no: &Kopi

en: &Coreinit File-Access
no: &Coreinit Fil-Tilgang

en: &Coreinit Memory API
no: &Coreinit Minne API

en: &Coreinit Thread-Synchronization API
no: &Coreinit Trådsynkroniserings-API

en: &DLC directory
no: &Utvidelsespakke katalog

en: &Debug
no: &Feilsøk

en: &Decrement
no: &Dekrement

en: &Dump WUD filesystem
no: &Dump WUD filsystem

en: &Dump current RAM
no: &Dump nåværende RAM

en: &Dutch
no: &Nederlandsk

en: &Edit game profile
no: &Rediger spillprofil

en: &Edit graphic packs
no: &Rediger Grafikk pakker

en: &Edit name
no: &Rediger navn

en: &English
no: &Engelsk

en: &Europe
no: &Europa

en: &Exit
no: &Avslutt

en: &Experimental
no: &Eksperimentell

en: &Favorite
no: &Favoritt

en: &File
no: &Fil

en: &French
no: &Fransk

en: &Fullscreen
no: &Fullskjerm

en: &Game directory
no: &Spill katalog

en: &General settings
no: &Generelle innstillinger

en: &German
no: &Tysk

en: &Getting started
no: &Kom i gang

en: &Graphic pack patches
no: &Grafikk pakke oppdateringer

en: &Graphic packs
no: &Grafikk pakke

en: &Help
no: &Hjelp

en: &Increment
no: &Inkrement

en: &Input API
no: &Inngang API

en: &Input settings
no: &Inngang Innstillinger

en: &Install game update or DLC
no: &Installer fpilloppdatering eller Utvidelsespakke

en: &Italian
no: &Italiensk

en: &Japanese
no: &Japansk

en: &Korean
no: &Koreansk

en: &Load
no: &Last inn

en: &Log PPC context for API
no: &Logg PPC kontekst for API

en: &Logging
no: &Logger

en: &Memory Dump
no: &Minnedump

en: &Memory searcher
no: &Minnesøker

en: &Open logging window
no: &Åpne loggvindu

en: &OpenGL debug output
no: &OpenGL feilsøk utgang

en: &Optimize shader SPIR-V
no: &Optimaliser shader SPIR-V

en: &Options
no: &Valg

en: &Pin to main window
no: &Pin til hovedvindu

en: &Portuguese
no: &Portugisisk

en: &Refresh game list
no: &Oppdater spillisten

en: &Registers
no: &Registre

en: &Remove entry
no: &Fjern oppføring

en: &Render upside-down
no: &Gjengi opp ned

en: &Russian
no: &Russisk

en: &Save API
no: &Lagre API

en: &Save directory
no: &Lagre katalog

en: &Scan NFC tag from file
no: &Skann NFC kode fra fil

en: &Separate GamePad view
no: &Seperat GamePad visning

en: &Show frame profiler
no: &Vis rammeprofil

en: &Spanish
no: &Spansk

en: &Taiwanese
no: &Taiwansk

en: &Texture cache warnings
no: &Teksturbuffer advarsler

en: &Textures
no: &Texturer

en: &Tools
no: &Verktøy

en: &Unsupported API calls
no: &Ikke-støttede API-anrop

en: &Update directory
no: &Oppdater katalog

en: &View PPC debugger
no: &Vis PPC feilsøker

en: &View PPC threads
no: &Vis PPC Tråder

en: &View audio debugger
no: &Vis lyd feilsøker

en: &View texture cache info
no: &Vis Teksturbuffer info

en: &Vulkan validation layer (slow)
no: &Vulkan valideringslag (treg)

en: &Window
no: &Vindu

en: &Zero
no: &Null

en: &nlibcurl HTTP/HTTPS requests
no: &nlibcurl HTTP/HTTPS forespørsler

en: (optional)
no: (valgfritt)

en: Account
no: Konto

en: Account information
no: Kontoinformasjon

en: Account name may not be empty!
no: Kontonavnet kan ikke stå tomt!

en: Account settings
no: Kontoinnstillinger

en: Active account
no: Aktiv konto

en: Active preset
no: Aktiv forhåndsinnstilling

en: Add
no: Legg til

en: Add the root directory of your game(s). It will scan all directories in it for games
no: Legg til rotmappen for spillene dine. Den vil skanne alle mapper i den etter spill

en: Additional options
no: Tilleggsinnstillinger

en: Additional settings
no: Tilleggsinnstillinger

en: Address
no: Adresse

en: Adds a game path to scan for games displayed in the game list
    If you have unpacked games, make sure to select the root folder of a game
no: Legger til en spillbane for å søke etter spill som vises i spillelisten
    Hvis du har uåpnede spill, sørg for å velge rot mappen til et spill

en: Affinity
no: Affinitet

en: All files from the currently running game will be dumped to /dump/<gamefolder>. This process can take a few minutes.
no: Alle filer fra spillet som for øyeblikket kjøres, blir dumpet til /dump/<gamefolder>. Denne prosessen kan ta noen minutter.

en: Applying update...
no: Bruker oppdatering…

en: Are you sure you want to delete the account {} with id {:x}?
no: Er du sikker på at du vil slette kontoen {} med id {:x}?

en: Audio
no: Lyd

en: Auto refresh
no: Auto oppdater

en: Automatically check for updates
no: Sjekk automatisk for oppdateringer

en: Automatically checks for new cemu versions on startup
no: Søker automatisk etter nye Cemu versjoner ved oppstart

en: Bicubic
no: Bikubisk

en: Bilinear
no: Bilineær

en: Birthday
no: Bursdag

en: Boost priority (-1)
no: Øk prioritet (-1)

en: Boost priority (-5)
no: Øk prioritet (-5)

en: Bottom center
no: Nederst sentrum

en: Bottom left
no: Nederst til venstre

en: Bottom right
no: Nederst til Høyre

en: Button Threshold
no: Knappens terskel

en: CPU per core usage
no: CPU per kjernebruk

en: CPU usage
no: CPU-bruk

en: CPU usage of Cemu in percent
no: CPU-bruk av Cemu i prosent

en: Calibrate
no: Kallibrer

en: Can't delete the only account!
no: Kan ikke slette den eneste kontoen!

en: Can't find the "longname_en" in the given "meta.xml" file.
no: Finner ikke "longname_en" i den gitte "meta.xml" filen.

en: Can't find the "product_code" in the given "meta.xml" file.
no: Kan ikke finne "product_code» i den gitte "meta.xml" filen.

en: Can't find the "title_id" in the given "meta.xml" file.
no: Finner ikke «title_id» i den gitte «meta.xml» -filen.

en: Can't find the "title_version" in the given "meta.xml" file.
no: Finner ikke «title_version» i den gitte «meta.xml» -filen.

en: Can't open the file.
no: Kan ikke åpne file.

en: Cancel
no: Avbryt

en: Cannot open file
no: Kan ikke åpne fil

en: Cemu RAM usage in MB
no: Cemu RAM bruk i MB

en: Cemu detected a DLC installed at a wrong or outdated location:
    {}
    
    Do you want to move it to the correct location:
    {}
no: Cemu oppdaget en tilleggspakke installert på et feil eller utdatert sted:
    {}
    
    Vil du flytte den til riktig sted:
    {}

en: Cemu must be restarted to apply the selected UI language.
no: Cemu må startes på nytt for å bruke det valgte UI språket.

en: Changelog
no: Endringslogg

en: Changes the interface language of Cemu
    Available languages are stored in the translation directory
    A restart will be required after changing the language
no: Endrer grensesnittspråket til Cemu
    Tilgjengelige språk lagres i oversettelseskatalogen
    En omstart vil være nødvendig etter endring av språk

en: Channels
no: Kanaler

en: Checking version...
no: Sjekker versjon…

en: Classic
no: Klassisk

en: Clear
no: Tøm

en: Clear all currently set input settings
no: Fjern alle nåværende innstilte innstillinger

en: Close
no: Lukk

en: Comment
no: Kommentar

en: Configure input
no: Konfigurer inngang

en: Confirmation
no: Bekreftelse

en: Control
no: Kontroll

en: Controller
no: Kontroller

en: Controller API:
no: Kontroller API:

en: Controller profiles
no: Kontrollerprofiler

en: Controller {}
no: Kontroller {}

en: Controller:
no: Kontroller:

en: Controls the amount of buffered audio data
    Higher values will create a delay in audio playback, but may avoid audio problems when emulation is too slow
no: Kontrollerer mengden buffrede lyddata
    Høyere verdier vil skape en forsinkelse i lydavspillingen, men kan unngå lydproblemer når emuleringen er for langsom

en: Controls the notification position while playing
no: Kontrollerer varslingsposisjonen mens du spiller

en: Controls the output aspect ratio when it doesn't match the ratio of the game
no: Kontrollerer utgang aspekt forholdet når det ikke samsvarer med forholdet på spillet

en: Controls the overlay which displays technical information while playing
no: Kontrollerer overlegget som viser teknisk informasjon mens du spiller

en: Controls the vsync state
no: Kontrollerer vsync tilstand

en: Couldn't create a required cemu directory or file!
    
    Error: {0}
no: Kunne ikke lage en obligatorisk cemu mappe eller fil!
    
    Feil: {0}

en: Couldn't create a required mlc01 subfolder or file!
    
    Error: {0}
    Target path:
    {1}
no: Kunne ikke opprette en nødvendig mlc01 undermappe eller fil!
    
    Feil: {0}
    Målsti:
    {1}

en: Couldn't download the update!
no: Kunne ikke laste ned oppdateringen!

en: Couldn't load the selected profile!
no: Kunne ikke laste den valgte profilen!

en: Couldn't save settings for controller {0}
no: Kunne ikke lagre innstillingene for kontroller {0}

en: Couldn't save the profile!
no: Kunne ikke lagre profilen!

en: Country
no: Nasjon

en: Crash dump
no: Krasj dump

en: Create
no: Opprett

en: Create memory breakpoint (read)
no: Opprett minne stoppunkt (les)

en: Create memory breakpoint (write)
no: Opprett minne stoppunkt (skriv)

en: Create new account
no: Opprett ny konto

en: Create new cache [recommended]
no: Lag ny cache [anbefalt]

en: Creates a dump when Cemu crashes
    Only enable on demand!
    The Full option will create a big dump with the memory included
no: Oppretter en dump når Cemu krasjer
    Aktiver bare på forespørsel!
    Alternativet Fullstendig vil skape en stor dump med minnet inkludert

en: Current file:
no: Gjeldene Fil:

en: Custom mlc01 path
no: Egendefinert mlc01 bane

en: D-pad
no: Styrepluss

en: DLC
no: Utvidelsespakke

en: DSU client settings
no: DSU klient innstillinger

en: Deadzone
no: Dødsone

en: Debug
no: Feilsøk

en: Decrease priority (+1)
no: Reduser prioritet (+1)

en: Decrease priority (+5)
no: Reduser prioritet (+5)

en: Default
no: Standard

en: Delete
no: Slett

en: Description
no: Beskrivelse

en: Device
no: Enhet

en: Disabled
no: Slått av

en: Discord Presence
no: Discord Tilstedeværelse

en: Displays internal debug information (Vulkan only)
no: Viser intern feilsøkingsinformasjon (bare Vulkan)

en: Displays the active controller profile when starting a game
no: Viser den aktive kontrollerprofilen når du starter et spill

en: Displays the menu bar when Cemu is running in fullscreen mode and the mouse cursor is moved to the top
no: Viser menylinjen når Cemu kjører i fullskjermmodus og musemarkøren flyttes til toppen

en: Do you really want to cancel the update process?
    
    Canceling the process will delete the applied update.
no: Vil du virkelig avbryte oppdateringsprosessen?
    
    Hvis du avbryter prosessen, blir den gjeldende oppdateringen slettet.

en: Don't show this again
no: Ikke vis dette igjen

en: Double buffering
no: Dobbelt buffring

en: Download community graphic packs
no: Last ned grafikk pakker fra samfunnet

en: Download latest community graphic packs
no: Last ned siste grafikk pakker fra samfunnet

en: Downloading graphic packs...
no: Laster ned grafikk pakker…

en: Downloading update...
no: Laster ned oppdatering…

en: Downscale filter
no: Nedskaleringsfilter

en: Downscaling filters are used when the game resolution is bigger than the window size
no: Nedskaleringsfilter brukes når spilloppløsningen er større enn vindusstørrelsen

en: Draw calls per frame
no: Bilde anrop per bildefrekvens

en: Dualcore-Recompiler
no: Dobbelkjerne-Omkompilator

en: Dump WUD
no: Dumpe WUD

en: Dump complete
no: Dump fullført

en: EXPERT OPTION
    Controls the accuracy of floating point multiplication in shaders.
    
    Recommended: true
no: EKSPERT VALG
    Kontrollerer nøyaktigheten av multiplikasjon med flytende punkter i shadere.
    
    Anbefalt: sant

en: EXPERT OPTION
    Set the maximum thread slice runtime (in virtual cycles)
no: EKSPERT VALG
    Set maksimum thread slice runtime (i virtuelle sykluser)

en: EXPERT OPTION
    This option will load libraries from the cafeLibs directory
no: EKSPERT VALG
    Dette alternativet vil laste inn biblioteker fra cafeLibs-katalogen

en: Edit game profile
no: Rediger spillprofil

en: Emulate Controller
no: Emulere Kontroller

en: Enable online mode
no: Aktiver online modus

en: Enables the Discord Rich Presence feature
    You will also need to enable it in the Discord settings itself!
no: Aktiverer funksjonen Discord Rich Presence
    Du må også aktivere det i selve Discord-innstillingene!

en: End emulation
no: Avslutt Emuleringen

en: English
no: Engelsk

en: Enter a memory address
no: Skriv inn en minneadresse

en: Enter a new comment.
no: Skriv en ny kommenter.

en: Enter a new instruction.
no: Legg inn en ny instruksjon.

en: Enter a new value.
no: Angi en ny verdi.

en: Enter a target address.
no: Skriv inn en måladresse.

en: Entry
no: Oppføring

en: Error
no: Feil

en: Error code
no: Feilkode

en: Error when initializing Vulkan renderer:
    {}
no: Feil ved initialisering av Vulkan-gjengiver:
    {}

en: Exit
no: Avslutt

en: Extended texture readback
no: Utvidet tekstur readback

en: Extensions:
no: Utvidelser:

en: Extracting failed!
no: Utpakking misslyktes!

en: Extracting update...
no: Pakker ut oppdatering…

en: Extracting...
no: Pakker ut…

en: Failed to connect to server
no: Kunne ikke koble til serveren

en: Failed to launch file.
no: Kunne ikke starte filen.

en: Failed to run this title because at least one of the files is damaged.
no: Kunne ikke kjøre denne tittelen fordi minst en av filene er skadet.

en: Female
no: Kvinne

en: Filter messages
no: Filter meldinger

en: Forces a given controller profile
no: Tvinger en gitt kontrollerprofil

en: Friend list
no: Venneliste

en: Full
no: Fullstendig

en: Fullscreen menu bar
no: Fullskjerm menylinjen

en: Fullscreen scaling
no: Fullskjermskalering

en: GPU buffer cache accuracy
no: GPU buffer cache nøyaktighet

en: Game
no: Spill

en: Game Paths
no: Spillbaner

en: Game path
no: Spill bane

en: Game paths
no: Spill baner

en: Gamepad
no: Håndkontroller

en: Games will be launched with gamepad view toggled as default. The view can be toggled with CTRL + TAB
no: Spill vil bli lansert med gamepad-visning som standard. Visningen kan veksles med CTRL + TAB

en: General
no: Generelt

en: General settings
no: Generelle innstillinger

en: Getting started
no: Kom i gang

en: GoTo (CTRL + G)
no: Gå til (CTRL + G)

en: GoTo address
no: Gå Til adresse

en: Graphic
no: Grafikk

en: Graphic pack
no: Grafikk pakke

en: Graphic packs
no: Grafikk pakker

en: Graphic packs cannot be updated while a game is running.
no: Grafikk pakker kan ikke oppdateres mens et spill kjører.

en: Graphic packs improve games by offering the possibility to change resolution, tweak FPS or add other visual or gameplay modifications.
    Download the community graphic packs to get started.
no: Grafikk pakker forbedrer spill ved å tilby muligheten til å endre oppløsning, justere FPS eller legge til andre visuelle eller spill modifikasjoner.
    Last ned grafikk pakker fra samfunnet for å komme i gang.

en: Graphics
no: Grafikk

en: Graphics API
no: Grafikk API

en: Graphics Device
no: Grafikk Enhet

en: If synchronization is requested by the game, the emulated CPU will wait for the GPU to finish all operations.
    This is more accurate behavior, but may cause lower performance
no: Hvis spillet ber om synkronisering, vil den emulerte CPU vente på at GPUen skal fullføre alle operasjoner.
    Dette er mer nøyaktig oppførsel, men kan føre til lavere ytelse

en: Improves emulation accuracy of CPU to GPU memory access at the cost of performance. Required for some games.
no: Forbedrer emuleringsnøyaktigheten av CPU til GPU minnetilgang til på bekostning a ytelsen. Påkrevd for noen spill.

en: Information
no: Informasjon

en: Input Settings
no: Inngangsinnstillinger

en: Input settings
no: Inndatainnstillingene

en: Installed games
no: Installerte Spill

en: Installing DLC ...
no: Installerer DLC ...

en: Installing update ...
no: Installerer update ...

en: Interface
no: Grensesnitt

en: Invalid "meta.xml" file.
no: Ugyldig "meta.xml" fil.

en: Invalid folder structure
no: Ugyldig fil structure

en: It looks like you're starting Cemu for the first time.
    This quick setup assistant will help you get the best experience
no: Det ser ut som om du starter Cemu for første gang.
    Denne hurtigoppsettassistenten hjelper deg å få den beste opplevelsen

en: It seems that a newer update is already installed, do you still want to install the older version?
no: Det ser ut til at en nyere oppdatering allerede er installert, vil du fortsatt installere den eldre versjonen?

en: It seems that the selected update is already installed, do you want to reinstall it?
no: Det ser ut til at den valgte oppdateringen allerede er installert, vil du installere den på nytt?

en: Keep aspect ratio
no: Beholde aspektforhold

en: Language
no: Språk

en: Last access
no: Siste tilgang

en: Last played
no: Sist spilt

en: Latency
no: Ventetid

en: Launch with gamepad view
no: Start med gamepad-visning

en: Left Axis
no: Venstre Akse

en: Lite
no: Enkel

en: Load
no: Last inn

en: Load shared libraries
no: Last inn delte biblioteker

en: Logging window
no: logg vindu

en: Low battery
no: Lite batteri

en: Lower value results in higher performance, but may cause graphical issues
no: Lavere verdi gir høyere ytelse, men kan forårsake grafiske problemer

en: MLC Path
no: MLC Sti

en: Male
no: Mann

en: Memory Searcher
no: Minnesøker

en: Memory breakpoint
no: Minne stoppunkt

en: Mii name
no: Mii navn

en: Mode
no: Modues

en: Module&list
no: Modul&liste

en: Name
no: Navn

en: Nearest Neighbor
no: Nærmeste nabo

en: Next
no: Neste

en: No
no: Nei

en: No persistent id entered!
no: Ingen vedvarende id lagt inn!

en: No profile name entered!
no: Ingen profilnavn oppgitt!

en: No profile name selected!
no: Ingen profilnavn valgt!

en: No update available!
no: Ingen oppdatering tilgjengelig!

en: No updates available.
no: Ingen oppdatering tilgjengelig.

en: Not a valid NFC NTAG215 file
no: Ikke en gyldig NFC NTAG215 fil

en: Not enough space available.
    Required: {0} MB
    Available: {1} MB
no: Ikke nok plass tilgjengelig.
    Påkrevd: {0} MB
    Tilgjengelig: {1} MB

en: Notifications
no: Notifikasjoner

en: Off
no: Av

en: On
no: På

en: Open file to launch
no: Åpne fil for å starte

en: Open file to load
no: Åpne fil for å laste inn

en: Open separate pad screen
no: Åpne seperat pad skjerm

en: Outdated shader cache
    
    The stored shader cache for this game was created with a Cemu version prior to 1.16.0.
    
    There are no significant downsides to reusing an existing cache but it may contain bloat that is no longer used by current versions of Cemu.
    
    It is highly recommended to start a new cache. Note that a new cache means that you will experience additional stutter during the first minutes of gameplay.
no: Utdatert shader-buffer
    
    Den lagrede shader-cachen for dette spillet ble opprettet med en Cemu-versjon før 1.16.0.
    
    Det er ingen betydelige ulemper med å gjenbruke en eksisterende cachen, men den kan inneholde unødvendig kode som ikke lenger brukes av nåværende versjoner av Cemu.
    
    Det anbefales på det sterkeste å starte en ny cache. Merk at en ny cache betyr at du vil oppleve ytterligere stamming i løpet av de første minuttene av spillingen.

en: Overlay
no: Overlegg

en: PPC threads
no: PPC tråder

en: Please be aware that online mode lets you connect to OFFICIAL servers and therefore there is a risk of getting banned.
    Only proceed if you are willing to risk losing online access with your Wii U and/or NNID.
no: Vær oppmerksom på at online-modus lar deg koble til de offisielle serverene, og at det derfor er fare for å bli utestengt.
    Fortsett bare hvis du er villig til å risikere å miste tilgang til Internett med Wii U og/eller NNID.

en: Position
no: Posisjon

en: Precompiled shaders
no: Forkompilerte shaders

en: Precompiled shaders can speed up the load time on the shader loading screen.
    Auto will enable it for AMD/Intel but disable it for NVIDIA GPUs as a workaround for a driver bug.
    
    Recommended: Auto
no: Forkompilerte shaders kan øke hastigheten på lastetiden på shader lasteskjerm.
    Auto vil aktiverer det for AMD/Intel, men deaktiverer det for NVIDIA GPUer som en løsning for en driverfeil.
    
    Anbefalt: Auto

en: Pressing the screenshot key (F12) will save a screenshot directly to the screenshots folder
no: Ved å trykke på skjermdump tasten (F12) vil du lagre et skjermbilde direkte i skjermbilde-mappen

en: Previous
no: Forrige

en: Priority
no: Prioritet

en: Profile
no: Profil

en: RAM usage
no: RAM-bruk

en: Range
no: Område

en: Refresh
no: Oppdater

en: Remember main window position
no: Husk hoved vindu posisjon

en: Remember pad window position
no: Husk pad vindu posisjon

en: Remove
no: Fjern

en: Removes the currently selected game path from the game list
no: Fjerner den valgte spillbanen fra spillelisten

en: Reset &order
no: Tilbakestill &rekkefølge

en: Reset &width
no: Tilbakestill &bredde

en: Reset the default state of the controller
no: Tilbakestill standardtilstanden til kontrolleren

en: Resolution
no: Oppløsning

en: Restart
no: Omstart

en: Restart of Cemu required for changes to take effect
no: Start Cemu på nytt for at endringene skal tre i kraft

en: Restores the last known pad window position and size when opening it
no: Gjenoppretter den siste kjente pad vindu posisjon og størrelse når du åpner den

en: Restores the last known window position and size when starting Cemu
no: Gjenoppretter den sist kjente vindusposisjonen og størrelsen når du starter Cemu

en: Results
no: Resultater

en: Results ({0})
no: Resultater ({0})

en: Resume
no: Gjenoppta

en: Right Axis
no: Høyre Akse

en: Rumble
no: Vibrering

en: Run (F5)
no: Kjør (F5)

en: Save
no: Lagre

en: Save screenshot
no: Lagre Skjermbilde

en: Scale
no: Skala

en: Search
no: Søk

en: Searching for controllers...
no: Søker etter kontrollere…

en: Searching for wiimotes...
no: Søker etter wiimotes…

en: Select a custom mlc path
    The mlc path is used to store Wii U related files like save games, game updates and dlc data
no: Velg en tilpasset mlc-bane
    Mlc-banen brukes til å lagre Wii U-relaterte filer som lagre spill, spilloppdateringer og tilleggspakke-data

en: Select a custom path
no: Velg en egendefinert bane

en: Select a directory containing games.
no: Velg en katalog som inneholder spill.

en: Select a folder
no: Velg en mappe

en: Select a mlc directory
no: Velg en mlc-mappe

en: Select one of the available audio back ends
no: Velg en av de tilgjengelige lydendene

en: Select one of the available graphic back ends
no: Velg en av de tilgjengelige grafiske bakendene

en: Select the active audio output device for Wii U GamePad
no: Velge den aktive lydutgangsenheten for Wii U GamePad

en: Select the active audio output device for Wii U TV
no: Velg den aktive lydutgangsenheten for Wii U TV

en: Select the used graphic device
no: Velg ønsket grafikk enhet

en: Set comment for breakpoint at address %08x
no: Angi kommentar for stoppunkt på adresse %08x

en: Set the CPU emulation mode
no: Sett CPU emuleringsmodus

en: Sets the scale of the notification text
no: Angir størrelsen på varslingsteksten

en: Sets the scale of the overlay text
no: Setter skalaen til overlegg tekst

en: Sets the text color of notifications
no: Angir tekstfargen på varslinger

en: Sets the text color of the overlay
no: Angir tekstfargen på overlegget

en: Settings
no: Innstillinger

en: Shader cache migration
no: Stader buffer migrering

en: Shader compiler
no: Shader-kompilator

en: Shader mul accuracy
no: Shader mul presisjon

en: Show &dlc
no: Vis &dlc

en: Show &game time
no: Vis &spilletid

en: Show &last played
no: Vis &sist split

en: Show &name
no: Vis &navn

en: Show &version
no: Vis &Versjon

en: Show only active
no: Vis bare aktive

en: Show views
no: Vis Visninger

en: Shows a notification after shaders have been compiled
no: Viser et varsel etter at shaderne har blitt kompilert

en: Shows a notification when a low controller battery has been detected
no: Viser et varsel når et lite lavt kontroller batteri har blitt oppdaget

en: Shows friend list related data if online
no: Viser venneliste relatert data hvis de er online

en: Singlecore-Interpreter
no: Enkeltkjerner-tolk

en: Singlecore-Recompiler
no: Enkelkjerne-Omkompilator

en: Size
no: Størrelse

en: Stack
no: Stabel

en: Start games with fullscreen
no: Start spill i fullskjermmodus

en: State
no: Tilstand

en: Stored Entries
no: Lagrede oppføringer

en: Stretch
no: Strekk

en: Style: &Icons
no: Stil: &Ikoner

en: Style: &List
no: Stil: &Liste

en: Style: &Small Icons
no: Stil: &Små Ikoner

en: Success
no: Suksess

en: Suspend
no: Suspender

en: Test if the controller is connected
no: Test om kontrolleren er tilkoblet

en: Text Color
no: Textfarge

en: Texture cache
no: Teksturbuffer

en: The VRAM usage of Cemu in MB
no: VRAM Cemu bruk i MB

en: The entered port must be between 1 and 65535
no: Den angitte porten må være mellom 1 og 65535

en: The game path is scanned by Cemu to locate your games. We recommend creating a dedicated directory in which
    you place all your Wii U games. (example: C:\wiiu\games\)
    
    You can also set additional paths in the general settings of Cemu.
no: Spillbanen blir skannet av Cemu for å finne spillene dine. Vi anbefaler å lage en dedikert katalog der
    du plasserer alle Wii U spillene dine. (eksempel: C:\wiiu\games\)
    
    Du kan også angi flere baner i de generelle innstillingene til Cemu.

en: The given "meta.xml" file is no update or DLC.
no: Den gitte "meta.xml" filen er ingen oppdatering eller tilleggspakke.

en: The given profile name is not valid!
no: Det gitte profilnavnet er ikke gyldig!

en: The mii name is the profile name
no: Mii navnet er profil navnet

en: The mlc directory contains your save games and installed game update/dlc data
no: Mappen mlc inneholder lagre spill og installert spilloppdatering/tilleggspakke-data

en: The mlc path is the root folder of the emulated Wii U internal flash storage. It contains all your saves, installed updates and DLCs.
    It is strongly recommend that you create a dedicated folder for it (example: C:\wiiu\mlc\) 
    If left empty, the mlc folder will be created inside the Cemu folder.
no: MLC-banen er rotmappen til den emulerte Wii U’s interne flash lagringen. Den inneholder alle lagringene dine, installerte oppdateringer og utvidelsespakker.
    Det anbefales på det sterkeste at du lager en dedikert mappe for den (eksempel: C:\wiiu\mlc\) 
    Hvis den blir tom, opprettes mlc-mappen i Cemu-mappen.

en: The number of draw calls per frame. Average over last 5 seconds
no: Antall bilde anrop per bildefrekvens. Gjennomsnitt over siste 5 sekunder

en: The number of frames per second. Average over last 5 seconds
no: Antall bilder per sekund. Gjennomsnitt over siste 5 sekunder

en: The persistent id is the internal folder name used for your saves
no: Den vedvarende IDen er det interne mappenavnet som brukes til lagring

en: The persistent id is the internal folder name used for your saves. Only change this if you are importing saves from a Wii U with a specific id
no: Den vedvarende IDen er det interne mappenavnet som brukes til lagring. Endre dette bare hvis du importerer lagringer fra en Wii U med en spesifikk ID

en: The persistent id must be greater than {:x}!
no: Den vedvarende IDen må være større enn {:x}!

en: The persistent id {:x} is already in use by account {}!
no: Den vedvarende ID {:x} er allerede i bruk av kontoen {}!

en: The threshold of a button to recognizes a press from a trigger/axis value
no: Terskelen til en knapp for å gjenkjenne et trykk fra en trigger/akseverdi

en: There's a new update available.
    Do you want to update?
no: Det er en ny oppdatering tilgjengelig.
    Vil du oppdatere?

en: This game entry seems to be either an update or the base game was merged with update data
    Broken game dumps cause various problems during emulation and may even stop working at all in future Cemu versions
    Please make sure the base game is intact and install updates only with the File->Install Update/DLC option
no: Denne spilloppføringen ser ut til å være enten en oppdatering, eller så ble basisspillet slått sammen med oppdateringsdata
    Ødelagte spilldumper forårsaker forskjellige problemer under emulering og kan til og med slutte å fungere i det hele tatt i fremtidige Cemu-versjoner
    Forsikre deg om at basisspillet er intakt og installer oppdateringer bare med alternativet Fil->Installer Oppdatering/utvidelsespakke valget

en: This graphic pack has no description
no: Denne Grafikk pakken har ingen beskrivelse

en: This option requires Win8.1+
no: Dette alternativet krever Win8.1+

en: This update removed or renamed the following graphic packs:
no: Denne oppdateringen fjernet eller endret navn til følgende grafikk pakker:

en: Thread quantum
no: Tråd kvante

en: ThreadName
no: Trådnavn

en: Toggle Breakpoint (F9)
no: Veksle Stoppunkt (F9)

en: Top center
no: Øverst sentrum

en: Top left
no: Øverst til venstre

en: Top right
no: Øverst til høyre

en: Total cpu usage in percent for each core
no: Den totale CPU bruken i prosent for hver kjerne

en: Triple buffering
no: Trippel buffring

en: Triplecore-Recompiler
no: Trippelkjerne-Omkompilator

en: Unable to open file.
no: Kan ikke åpne fil.

en: Unknown error occured
no: Ukjent feil oppstod

en: Unknown file type.
no: Ukjent fil type.

en: Update
no: Oppdater

en: Update available!
no: Oppdatering tilgjengelig!

en: Update error
no: Oppdateringsfeil

en: Update installation has been canceled!
no: Oppdateringen er avbrutt!

en: Update installed!
no: Oppdatering installert!

en: Update notification
no: Oppdaterings varsel

en: Updated graphic packs are available. Do you want to download and install them?
no: Oppdaterte grafikk pakker er tilgjengelige. Vil du laste ned og installere dem?

en: Updating game list...
no: Oppdatere spillisten…

en: Upscale filter
no: Oppskaleringsfilter

en: Upscaling filters are used when the game resolution is smaller than the window size
no: Oppskaleringsfilter brukes når spilloppløsningen er mindre enn vindusstørrelsen

en: Use existing cache
no: Bruk eksisterende hurtigbuffer

en: VRAM usage
no: VRAM bruk

en: Version
no: Versjon

en: Volume
no: Volum

en: Warning
no: Advarsel

en: Yes
no: Ja

en: You can configure game paths in the general settings.
no: Du kan konfigurere spillbane i de generelle innstillingene.

en: You can configure one controller for each player.
    We advise you to always use GamePad as emulated input for the first player, since many games expect the GamePad to be present.
    It is also required for touch functionality.
    The default global hotkeys are:
    CTRL - show pad screen
    CTRL + TAB - toggle pad screen
    ALT + ENTER - toggle fullscreen
    ESC - leave fullscreen
    
    If you're having trouble configuring your controller, make sure to have it in idle state and press calibrate.
    Also don't set the axis deadzone too low.
no: Du kan konfigurere en kontroller for hver spiller.
    Vi anbefaler deg å alltid bruke GamePad som emulert input for den første spilleren, siden mange spill forventer at GamePad vil være til stede.
    Det kreves også for berøringsfunksjonalitet.
    Standard globale hurtigtaster er:
    CTRL - Vis pad skjerm
    CTRL + TAB - for å skifte pad-skjerm
    ALT + ENTER - veksle på fullskjerm
    ESC - gå ut av fullskjerm
    
    Hvis du har problemer med å konfigurere kontrolleren din, må du sørge for at den er i hviletilstand og trykk på kalibrer.
    Sett heller ikke aksens dødzone for lavt.

en: You have to restart the game in order to apply the new settings.
no: Du må starte spillet på nytt for å kunne bruke de nye innstillingene.

en: You may need to set them up again.
no: Du må kanskje konfigurere dem igjen.

en: You've played
no: Du har spilt

en: Your entered value is not valid for the selected datatype.
no: Den angitte verdien er ikke gyldig for den valgte datatypen.

en: Your mlc01 folder seems to be missing.
    
    This is where Cemu stores save files, game updates and other Wii U files.
    
    The expected path is:
    {}
    
    Do you want to create the folder at the expected path?
no: Det virker som om mlc01 mappen din mangler.
    
    Det er her Cemu lagrer saves filer, spilloppdateringer og andre Wii U-filer.
    
    Den forventede banen er:
    {}
    
    Vil du opprette mappen på den forventede banen?

en: address
no: adresse

en: blow mic
no: blås Mikrofon

en: cycles
no: sykluser

en: description
no: beskrivelse

en: disable
no: deaktiver

en: enable
no: aktiver

en: false
no: falsø

en: freeze
no: frys

en: high
no: høy

en: low
no: lav

en: minimal
no: minimalt

en: mlc01 path
no: mlc01 bane

en: never
no: aldri

en: otp.bin could not be found
no: otp.bin ble ikke funnet

en: otp.bin is corrupted or has invalid size
no: otp.bin er korrupt eller har ugyldig størrelse

en: seeprom.bin could not be found
no: seeprom.bin ble ikke funnet

en: seeprom.bin is corrupted or has invalid size
no: seeprom.bin er korrupt eller har ugyldig størrelse

en: show screen
no: vis skjerm

en: true
no: sant

en: value
no: verdi
