Cemu - en to ca translation catalogue (590 entries)

en: &About
ca: &Sobre

en: &Active account
ca: Compte &actiu

en: &Add new entry
ca: &Afegir nova entrada

en: &Audio API
ca: API d’&Àudio

en: &Breakpoints
ca: &Punts d’Interrupció

en: &Check for updates
ca: &Comprovar actualitzacions

en: &Chinese
ca: &Xinès

en: &Console language
ca: &Idioma de la consola

en: &Copy
ca: &Copiar

en: &DLC directory
ca: Directori de &DLC

en: &Debug
ca: &Depurar

en: &Delete
ca: &Eliminar

en: &Dump
ca: &Bolcar

en: &Dump WUD filesystem
ca: Bolcar el sistema d’arxius &WUD

en: &Dump current RAM
ca: Bolcar la &RAM actual

en: &Dutch
ca: &Holandès

en: &Edit game profile
ca: &Editar perfil de joc

en: &Edit graphic packs
ca: &Editar paquets gràfics

en: &Edit name
ca: &Editar nom

en: &English
ca: &Anglès

en: &Exit
ca: &Sortir

en: &Favorite
ca: &Favorit

en: &File
ca: &Arxiu

en: &French
ca: &Francès

en: &Fullscreen
ca: &Pantalla completa

en: &GX2 API
ca: API G&X2

en: &Game directory
ca: Directori del &joc

en: &General settings
ca: &Configuració general

en: &German
ca: &Alemany

en: &Getting started
ca: &Introducció

en: &Goto Disasm
ca: &Anar a Disasm

en: &Graphic pack patches
ca: &Pegats de paquets gràfics

en: &Graphic packs
ca: Paquets &gràfics

en: &H264 API
ca: API &H264

en: &Help
ca: &Ajuda

en: &Input API
ca: API d’&Entrada

en: &Input settings
ca: Configuració d’&Entrada

en: &Install game title, update or DLC
ca: &Instal·lar títol, actualització o DLC

en: &Italian
ca: &Italià

en: &Japanese
ca: &Japonès

en: &Korean
ca: &Coreà

en: &Launch title
ca: &Iniciar títol

en: &Load
ca: &Carregar

en: &Log PPC context for API
ca: &Registrar el context PPC per l’API

en: &Logging
ca: &Registre

en: &Memory Dump
ca: &Bolcat de Memòria

en: &Memory searcher
ca: &Rastrejador de memòria

en: &Open directory
ca: &Obrir directori

en: &Open logging window
ca: &Obrir la finestra del registre

en: &OpenGL debug output
ca: &Sortida de depuració d’OpenGL

en: &Options
ca: &Opcions

en: &Pin to main window
ca: A&nclar a la finestra principal

en: &Portuguese
ca: &Portugès

en: &Refresh game list
ca: &Actualitzar llista de jocs

en: &Registers
ca: &Registres

en: &Remove entry
ca: &Eliminar entrada

en: &Render upside-down
ca: Renderit&zar al revés

en: &Russian
ca: &Rús

en: &Save API
ca: API de &guardat

en: &Save directory
ca: Directori de partides &guardades

en: &Scan NFC tag from file
ca: &Escanejar etiqueta NFC des d’arxiu

en: &Separate GamePad view
ca: &Separar vista del GamePad

en: &Show frame profiler
ca: Veure el &mesurador de fotogrames

en: &Socket API
ca: API de &Socket

en: &Spanish
ca: &Espanyol

en: &Start
ca: &Iniciar

en: &Taiwanese
ca: &Taiwanès

en: &Texture cache warnings
ca: &Advertències de cache de textures

en: &Title Manager
ca: &Administrador de títols

en: &Tools
ca: &Eines

en: &Unsupported API calls
ca: &Trucades d’API no suportades

en: &Update directory
ca: Directori d’&actualitzacions

en: &Verify integrity of game files
ca: &Verificar integritat dels arxius del joc

en: &View PPC debugger
ca: Veure el &depurador del PPC

en: &View PPC threads
ca: Veure els &fils del PPC

en: &View audio debugger
ca: Veure el depurador d’&àudio

en: &View texture cache info
ca: &Veure informació sobre el cache de textures

en: &Vulkan validation layer (slow)
ca: &Capa de validació de Vulkan (lent)

en: &Wiki page
ca: &Pàgina de la Wiki

en: &Window
ca: &Finestra

en: &nlibcurl HTTP/HTTPS requests
ca: Peticions &HTTP/HTTPS nlibcurl

en: (optional)
ca: (opcional)

en: A custom mlc path from a previous Cemu installation has been found and filled in.
ca: S’ha trobat i s’utilitzarà una ruta mlc personalitzada d’una instal·lació anterior de Cemu.

en: Account
ca: Compte

en: Account information
ca: Informació del compte

en: Account name may not be empty!
ca: El nom del compte no pot estar buit!

en: Account settings
ca: Configuració del compte

en: AccountId missing (The account is not connected to a NNID)
ca: Falta Accountid (El compte no està connectat a un NNID)

en: AccountPasswordCache is empty (The remember password option on your Wii U must be enabled for this account before dumping it)
ca: AccountPasswordCache està buit (L’opció de recordar contrasenya a la seva Wii U ha d’estar habilitada per a aquest compte abans de bolcar-lo)

en: Active account
ca: Compte actiu

en: Active preset
ca: Preestablert actiu

en: Add
ca: Afegir

en: Add the root directory of your game(s). It will scan all directories in it for games
ca: Afegeix el directori arrel dels seu(s) joc(s). Es buscaran jocs en tots els subdirectoris

en: Additional options
ca: Opcions addicionals

en: Additional settings
ca: Configuració addicional

en: Address
ca: Adreça

en: Adds a game path to scan for games displayed in the game list
    If you have unpacked games, make sure to select the root folder of a game
ca: Afegeix una ruta de jocs per a buscar els jocs mostrats a la llista de jocs
    Si té jocs desempaquetats, asseguris de seleccionar la carpeta arrel del joc

en: Affinity
ca: Afinitat

en: All Wii U files (wud, wux, iso, wad, rpx, elf)
ca: Tots els arxius de Wii U (wud, wux, iso, wad, rpx, elf)

en: All files (*.*)
ca: Tots els arxius (*.*)

en: All files from the currently running game will be dumped to /dump/<gamefolder>. This process can take a few minutes.
ca: Tots els arxius del joc que s’està executant actualment es bolcaran a /dump/<gamefolder>. Aquest procés pot prendre uns minuts.

en: Applying update...
ca: Aplicant actualització…

en: Are you really sure that you want to delete the following file:
    {}
ca: Està segur de que desitja eliminar el següent arxiu:
    {}

en: Are you really sure that you want to delete the following folder:
    {}
ca: Està segur de que desitja eliminar la següent carpeta:
    {}

en: Are you really sure that you want to delete the save entry for {}
ca: Està segur de que desitja eliminar l’entrada de partida guardada per a {}

en: Are you sure you want to delete the account {} with id {:x}?
ca: Està segur de que desitja eliminar el compte {} amb ID {:x}?

en: Async shader compile
ca: Compilació asíncrona de shaders

en: At least one issue has been found
ca: S’ha trobat almenys un error

en: Audio
ca: Àudio

en: Australia
ca: Austràlia

en: Auto
ca: Selecció automàtica

en: Auto (recommended)
ca: Automàtic (recomanat)

en: Auto refresh
ca: Refrescar automàticament

en: Automatically check for updates
ca: Buscar actualitzacions automàticament

en: Automatically checks for new cemu versions on startup
ca: Busca noves versions de cemu al iniciar

en: Bicubic
ca: Bicúbic

en: Bilinear
ca: Bilineal

en: Birthday
ca: Aniversari

en: Boost priority (-1)
ca: Augmentar la prioritat (-1)

en: Boost priority (-5)
ca: Augmentar la prioritat (-5)

en: Bottom center
ca: Centre inferior

en: Bottom left
ca: Inferior esquerra

en: Bottom right
ca: Inferior dreta

en: Break (F5)
ca: Interrompre (F5)

en: Break on &entry point
ca: Interrompre al &punt d’entrada

en: Browse
ca: Examinar

en: Button Threshold
ca: Llindar de botons

en: CPU per core usage
ca: Ús de CPU per nucli

en: CPU usage
ca: Ús de CPU

en: CPU usage of Cemu in percent
ca: Ús de CPU de Cemu en percentatge

en: Calibrate
ca: Calibrar

en: Can't delete the only account!
ca: No es pot eliminar l’únic compte!

en: Can't open file to write!
ca: No es pot obrir l’arxiu per a escriptura!

en: Can't open file!
ca: No es pot obrir l’arxiu!

en: Can't parse json file!
ca: No es pot analitzar l’arxiu JSON!

en: Can't write to file: {}
ca: No es pot escriure al arxiu: {}

en: Cancel
ca: Cancel·lar

en: Cannot open file
ca: No es pot obrir l’arxiu

en: Cemu RAM usage in MB
ca: Ús de RAM de Cemu en MB

en: Cemu can't write to its directory.
    Please move it to a different location or run Cemu as administrator!
ca: Cemu no pot escriure al seu directori.
    Si us plau, mogui’l a una ubicació diferent o executi Cemu com a administrador!

en: Cemu can't write to the selected mlc path!
    Do you want to select another path?
ca: Cemu no pot escriure a la ruta mlc seleccionada!
    Desitja escollir una altra ruta?

en: Cemu must be restarted to apply the selected UI language.
ca: Cemu ha de reiniciar-se per aplicar l’idioma d’interfície seleccionada.

en: Cemu will remember your custom mlc path in %LOCALAPPDATA%/Cemu for new installations.
ca: Cemu recordarà la seva ruta mlc personalitzada a %LOCALAPPDATA%/Cemu per a les noves instal·lacions.

en: Changelog
ca: Registre de canvis

en: Changes the interface language of Cemu
    Available languages are stored in the translation directory
    A restart will be required after changing the language
ca: Canvia l’idioma de la interfície de Cemu
    Els idiomes disponibles s’emmagatzemen al directori de traducció
    Serà necessari reiniciar el programa després de canviar l’idioma

en: Channels
ca: Canals

en: Checking version...
ca: Comprovant versió…

en: China
ca: Xina

en: Chinese
ca: Xinès

en: Classic
ca: Clàssic

en: Clear
ca: Esborrar

en: Clear all currently set input settings
ca: Esborrar totes les configuracions d’entrada establertes actualment

en: Close
ca: Tancar

en: Comment
ca: Comentari

en: Configure input
ca: Configurar l’entrada

en: Confirmation
ca: Confirmació

en: Controller
ca: Controlador

en: Controller API:
ca: API de controlador:

en: Controller profiles
ca: Perfils de controlador

en: Controller {}
ca: Controlador {}

en: Controller:
ca: Controlador:

en: Controls the amount of buffered audio data
    Higher values will create a delay in audio playback, but may avoid audio problems when emulation is too slow
ca: Controla la quantitat de dades d’àudio emmagatzemades en buffer
    Els valors més alts crearan un retràs en la reproducció de l’àudio, però poden evitar problemes d’àudio quan l’emulació és massa lenta

en: Controls the notification position while playing
ca: Controla la posició de la notificació mentre es juga

en: Controls the output aspect ratio when it doesn't match the ratio of the game
ca: Controla la relació d’aspecte de sortida quan no coincideix amb la relació del joc

en: Controls the overlay which displays technical information while playing
ca: Controla la superposició que mostra informació tècnica mentre es juga

en: Controls the vsync state
ca: Controla l’estat de la sincronització vertical (VSync)

en: Couldn't create a required cemu directory or file!
    
    Error: {0}
ca: No s’ha pogut crear una carpeta o un arxiu necessari per al funcionament
    de cemu!
    
    Error: {0}

en: Couldn't create a required mlc01 subfolder or file!
    
    Error: {0}
    Target path:
    {1}
ca: No s’ha pogut crear una subcarpeta necessària dins de
    la carpeta mlc01!
    
    Error: {0}
    Ruta de destí:
    {1}

en: Couldn't download the update!
ca: No s’ha pogut descarregar l’actualització!

en: Couldn't load the selected profile!
ca: No s’ha pogut carregar el perfil seleccionat!

en: Couldn't save settings for controller {0}
ca: No s’ha pogut guardar la configuració del controlador {0}

en: Couldn't save the profile!
ca: No s’ha pogut guardar el perfil!

en: Country
ca: País

en: Crash dump
ca: Bolcat de tancaments inesperats

en: Create
ca: Crear

en: Create memory breakpoint (read)
ca: Crear un punt d’interrupció de memòria (lectura)

en: Create memory breakpoint (write)
ca: Crear un punt d’interrupció de memòria (escriptura)

en: Create new account
ca: Crear un nou compte

en: Create new cache [recommended]
ca: Crear una nova cache [recomanat]

en: Creates a dump when Cemu crashes
    Only enable on demand!
    The Full option will create a big dump with the memory included
ca: Crea un bolcat quan Cemu es tanca inesperadament
    Activi-ho només quan ho necessiti!
    La opció Complet crearà grans bolcats amb els continguts de la memòria inclosa

en: Current file:
ca: Arxiu actual:

en: Custom mlc01 path
ca: Ruta mlc01 personalitzada

en: D-pad
ca: Creueta

en: DSU client settings
ca: Configuració del client DSU

en: Deadzone
ca: Zona Morta

en: Debug
ca: Depuració

en: Decrease priority (+1)
ca: Disminuir la prioritat (+1)

en: Decrease priority (+5)
ca: Disminuir la prioritat (+5)

en: Default
ca: Valor Predeterminat

en: Delete
ca: Eliminar

en: Description
ca: Descripció

en: Device
ca: Dispositiu

en: Disabled
ca: Deshabilitat

en: Discord Presence
ca: Presència enriquida de Discord

en: Displays internal debug information (Vulkan only)
ca: Mostra informació de depuració interna (només Vulkan)

en: Displays the active controller profile when starting a game
ca: Mostra el perfil de controlador actiu al iniciar un joc

en: Displays the menu bar when Cemu is running in fullscreen mode and the mouse cursor is moved to the top
ca: Mostra la barra de menús quan Cemu s’està executant en mode de pantalla completa i el cursor es mou a la part superior

en: Do you really want to cancel the installation process?
    
    Canceling the process will delete the applied files.
ca: Desitja realment cancel·lar el procés d’instal·lació?
    
    La cancel·lació del procés eliminarà els arxius aplicats.

en: Don't show this again
ca: No mostrar això de nou

en: Double buffering
ca: Emmagatzematge en buffer doble

en: Download community graphic packs
ca: Descarregar els paquets gràfics de la comunitat

en: Download latest community graphic packs
ca: Descarregar els últims paquets gràfics de la comunitat

en: Downloading graphic packs...
ca: Descarregant paquets gràfics…

en: Downloading update...
ca: Descarregant actualització…

en: Downscale filter
ca: Filtre de reducció d’escala

en: Downscaling filters are used when the game resolution is bigger than the window size
ca: Els filtres de reducció d’escala es fan servir quan la resolució del joc és major que el tamany de la finestra

en: Draw calls per frame
ca: Crides de dibuix (draw calls) per fotograma

en: Dump WUD
ca: Bolcar WUD

en: Dump complete
ca: Bolcat complet

en: Dutch
ca: Holandès

en: EXPERT OPTION
    Controls the accuracy of floating point multiplication in shaders.
    
    Recommended: true
ca: OPCIÓ PER A EXPERTS
    Controla la precisió de la multiplicació de números flotants als shaders.
    
    Recomanat: verdader

en: EXPERT OPTION
    Set the maximum thread slice runtime (in virtual cycles)
ca: OPCIÓ PER A EXPERTS
    Establir el temps d’execució màxim del segment de fil (en cicles virtuals)

en: EXPERT OPTION
    This option will load libraries from the cafeLibs directory
ca: OPCIÓ PER A EXPERTS
    Aquesta opció carregarà llibreries des del directori cafeLibs

en: Edit game profile
ca: Editar perfil de joc

en: Email
ca: Adreça electrònica

en: Emulate Controller
ca: Emular Controlador

en: Enable online mode
ca: Habilitar mode en línia

en: Enables async shader and pipeline compilation. Reduces stutter at the cost of objects not rendering for a short time.
    Vulkan only
ca: Activa la compilació asíncrona de shaders i canalitzacions. Redueix el tartamudeig a canvi de no renderitzar els objectes durant un curt període de temps.
    Només Vulkan

en: Enables the Discord Rich Presence feature
    You will also need to enable it in the Discord settings itself!
ca: Habilita la funcionalitat Presència Enriquida de Discord
    També necessitarà habilitar-la a la pròpia configuració de Discord!

en: End emulation
ca: Finalitzar l’emulació

en: English
ca: Anglès

en: Enter a memory address
ca: Introdueixi una adreça de memòria

en: Enter a new comment.
ca: Escriu un nou comentari.

en: Enter a new instruction.
ca: Escriure una nova instrucció.

en: Enter a new value.
ca: Escriure un nou valor.

en: Enter a target address.
ca: Escriure una adreça de destí.

en: Entry
ca: Entrada

en: Error code
ca: Codi d’error

en: Error when creating the extraction path:
    {}
ca: Error al crear la ruta d’extracció:
    {}

en: Error when creating the zip for the save entry:
    {}
ca: Error al crear l’arxiu zip per a l’entrada de partida guardada:
    {}

en: Error when initializing Vulkan renderer:
    {}
ca: Error al inicialitzar el renderitzador Vulkan:
    {}

en: Error when opening the import zip file:
    {}
ca: Error al obrir l’arxiu zip importat:
    {}

en: Error when trying to add a cemu_meta to the zip:
    {}
ca: Error al intentar afegir cemu_meta al zip:
    {}

en: Error when trying to add a directory to the zip:
    {}
ca: Error al intentar afegir un directori al arxiu zip:
    {}

en: Error when trying to add a file to the zip:
    {}
ca: Error al intentar afegir un arxiu al zip:
    {}

en: Error when trying to delete the entry:
    {}
ca: Error al intentar eliminar l’entrada:
    {}

en: Error when trying to delete the former save game:
    {}
ca: Error al intentar eliminar la partida guardada anterior:
    {}

en: Error when trying to delete the save directory:
    {}
ca: Error al intentar eliminar el directori de guardat:
    {}

en: Error when trying to move former title installation:
    {}
ca: Error al intentar moure la instal·lació del títol anterior:
    {}

en: Error when trying to move the entry to the correct location:
    {}
ca: Error al intentar moure l’entrada a la ubicació correcta:
    {}

en: Error when trying to move the save game:
    {}
ca: Error al intentar moure la partida guardada:
    {}

en: Europe
ca: Europa

en: Exit
ca: Sortir

en: Export
ca: Exportar

en: Export checksum entry
ca: Exportar una entrada de checksum

en: Export successful
ca: Exportació exitosa

en: Export the title checksum data to a local json file
ca: Exportar el checksum del títol a un arxiu JSON

en: Exports the selected save entry as zip file
ca: Exporta l’entrada de partida guardada com arxiu zip

en: Extracting failed!
ca: Error d’extracció!

en: Extracting update...
ca: Extraient actualització…

en: Extracting...
ca: Extraient…

en: Failed to connect to server
ca: Error al connectar amb el servidor

en: Failed to launch file.
ca: Error al iniciar l’arxiu.

en: Failed to run this title because at least one of the files is damaged.
ca: No s’ha pogut executar aquest títol perquè almenys un dels arxius està danyat.

en: Female
ca: Dona

en: Filter
ca: Filtrar

en: Filter messages
ca: Filtrar missatges

en: Fix entry
ca: Corregir entrada

en: Forces a given controller profile
ca: Força un determinat perfil del controlador

en: Found {} titles, {} updates, {} DLCs and {} save entries
ca: S’han trobat: {} títols, {} actualitzacions, {} DLC i {} partides guardades

en: French
ca: Francès

en: Friend list
ca: Llista d’amics

en: Full
ca: Complet

en: Full sync at GX2DrawDone()
ca: Sincronització completa a GX2DrawDone()

en: Fullscreen menu bar
ca: Barra de menú de pantalla completa

en: Fullscreen scaling
ca: Escalat a pantalla completa

en: G&oto Dump
ca: A&nar al Bolcat

en: Game
ca: Joc

en: Game Paths
ca: Rutes de jocs

en: Game path
ca: Ruta de jocs

en: Game paths
ca: Rutes de jocs

en: Gamepad
ca: GamePad

en: Games will be launched with gamepad view toggled as default. The view can be toggled with CTRL + TAB
ca: Els jocs s’iniciaran amb la vista del gamepad activada per defecte. La vista es pot alternar amb CTRL + TAB

en: General settings
ca: Configuració general

en: Generated checksum of game image: {}
ca: Generat checksum de la imatge de joc: {}

en: Generated checksum of {} game files
ca: S’ha generat el checksum de {} arxius de joc

en: Generating checksum of game image: {}
ca: Generant checksum de la imatge de joc: {}

en: German
ca: Alemany

en: Getting started
ca: Introducció

en: GoTo (CTRL + G)
ca: Anar a (CTRL + G)

en: GoTo address
ca: Anar a l’adreça

en: Grabbing game files
ca: Recopilant els arxius del joc

en: Graphic
ca: Gràfics

en: Graphic pack
ca: Paquet gràfic

en: Graphic packs
ca: Paquets gràfics

en: Graphic packs cannot be updated while a game is running.
ca: Els paquets gràfics no es poden actualitzar mentre el joc s’està executant.

en: Graphic packs improve games by offering the possibility to change resolution, tweak FPS or add other visual or gameplay modifications.
    Download the community graphic packs to get started.
ca: Els paquets gràfics milloren els jocs al oferir la possibilitat de canviar la resolució, ajustar els FPS o aplicar altres modificacions visuals o de joc.
    Descarregui els paquets gràfics de la comunitat per a començar.

en: Graphics
ca: Gràfics

en: Graphics API
ca: API de gràfics

en: Graphics Device
ca: Dispositiu de gràfics

en: Hashing game file: {}/{}
ca: Creant hash per l’arxiu del joc: {}/{}

en: If synchronization is requested by the game, the emulated CPU will wait for the GPU to finish all operations.
    This is more accurate behavior, but may cause lower performance
ca: Si el joc sol·licita la sincronització, la CPU emulada esperarà a que la GPU finalitzi totes les operacions.
    Aquest és un comportament més precís, però pot causar un menor rendiment

en: Import
ca: Importar

en: Import save entry
ca: Importar entrada de partida guardada

en: Import save entry {}
ca: Entrada de partida guardada per a importar {}

en: Imports a zipped save entry
ca: Importa una entrada de partida guardada comprimida

en: Info
ca: Informació

en: Information
ca: Informació

en: Input Settings
ca: Configuració d’entrada

en: Input settings
ca: Configuració d’entrada

en: Install title
ca: Instal·lar títol

en: Installed games
ca: Jocs instal·lats

en: Installing DLC ...
ca: Instal·lant DLC …

en: Installing title ...
ca: Instal·lant títol …

en: Installing update ...
ca: Instal·lant actualització …

en: Interface
ca: Interfície

en: Invalid folder structure
ca: Estructura de directori invàlida

en: Irrevocable delete the save entry
ca: Elimina irrevocablement l’entrada de partida guardada

en: IsPasswordCacheEnabled is set to false (The remember password option on your Wii U must be enabled for this account before dumping it)
ca: IsPasswordCacheEnabled està establert a fals (L’opció de recordar contrasenya a la seva Wii U ha d’estar habilitada per a aquest compte abans de bolcar-lo)

en: It looks like you're starting Cemu for the first time.
    This quick setup assistant will help you get the best experience
ca: Sembla que és la primera vegada que inicia Cemu.
    Aquest assistent de configuració ràpida l’ajudarà a obtenir la millor experiència

en: It seems that a newer version is already installed, do you still want to install the older version?
ca: Sembla que hi ha una versió més nova ja instal·lada, desitja instal·lar la versió antiga de totes maneres?

en: It seems that the selected title is already installed, do you want to reinstall it?
ca: Sembla que el títol escollit ja està instal·lat, desitja reinstal·lar-lo?

en: It seems that there's a wrong title installed at the target location.
    Please use the title manager to fix it first!
ca: Sembla que hi ha un títol incorrecte instal·lat a la ubicació de destí.
    Si us plau, faci servir el gestor de títols primer per a arreglar-ho!

en: Italian
ca: Italià

en: JSON file doesn't satisfy needed schema
ca: L’arxiu JSON no satisfà l’esquema necessari

en: JSON parse error: {}
ca: Error d’anàlisis JSON: {}

en: Japan
ca: Japó

en: Japanese
ca: Japonès

en: Keep aspect ratio
ca: Mantenir relació d’aspecte

en: Korea
ca: Corea

en: Korean
ca: Coreà

en: Language
ca: Idioma

en: Last access
ca: Últim accés

en: Last played
ca: Últim cop jugat

en: Latency
ca: Latència

en: Launch with gamepad view
ca: Iniciar amb la vista del gamepad

en: Left Axis
ca: Eix Esquerre

en: Lite
ca: Simple

en: Load
ca: Carregar

en: Load shared libraries
ca: Carregar llibreries compartides

en: Logging window
ca: Finestra de registre

en: Low battery
ca: Bateria baixa

en: MLC Path
ca: Ruta MLC

en: Male
ca: Home

en: Memory Searcher
ca: Rastrejador de memòria

en: Memory breakpoint
ca: Punt d’interrupció de memòria

en: Mii name
ca: Nom del Mii

en: Multi-core recompiler
ca: Recompilador de múltiples nuclis

en: Multiple issues with your game files have been found!
    Do you want to export them to a file?
ca: S’han trobat múltiples problemes amb els seus arxius de joc!
    Desitja exportar-los a un arxiu?

en: Name
ca: Nom

en: Nearest Neighbor
ca: Veí més proper

en: Next
ca: Següent

en: No account selected
ca: Cap compte seleccionat

en: No persistent id entered!
ca: No s’ha introduït cap ID persistent!

en: No profile name entered!
ca: No s’ha introduït cap nom de perfil!

en: No profile name selected!
ca: No s’ha escollit cap nom de perfil!

en: No update available!
ca: No hi ha actualitzacions disponibles!

en: No updates available.
ca: No hi ha actualitzacions disponibes.

en: Not a valid NFC NTAG215 file
ca: No és un arxiu NFC NTAG215 vàlid

en: Not enough space available.
    Required: {0} MB
    Available: {1} MB
ca: No hi ha espai suficient.
    Necessari: {0} MB
    Disponible: {1} MB

en: Notifications
ca: Notificacions

en: OK
ca: D’acord

en: Off
ca: Desactivat

en: On
ca: Actiu

en: Online Status
ca: Estat de mode en línia

en: Online play tutorial
ca: Guia de joc en línia

en: Online settings
ca: Configuració del mode en línia

en: Open checksum entry
ca: Obri una entrada de checksum

en: Open directory
ca: Obrir directori

en: Open file to launch
ca: Obri l’arxiu per a iniciar

en: Open file to load
ca: Obri l’arxiu per a carregar

en: Open separate pad screen
ca: Obrir el GamePad en una finestra separada

en: Open the directory of the save entry
ca: Obrir el directori de l’entrada de partida guardada

en: Outdated shader cache
    
    The stored shader cache for this game was created with a Cemu version prior to 1.16.0.
    
    There are no significant downsides to reusing an existing cache but it may contain bloat that is no longer used by current versions of Cemu.
    
    It is highly recommended to start a new cache. Note that a new cache means that you will experience additional stutter during the first minutes of gameplay.
ca: Cache de shaders obsoleta
    
    La cache de shaders per aquest joc fou creada amb una versió de Cemu anterior a 1.16.0.
    
    No hi ha inconvenients significatius en la reutilització d’una cache existent, però pot contenir dades que ja no s’utilitzen en les versions actuals de Cemu.
    
    Es recomana fermament iniciar una nova cache. Tingui en compte que una nova cache significa que experimentarà tartamudejos (stutter) addicionals durant els primers minuts de joc.

en: Overlay
ca: Superposició

en: PPC threads
ca: Fils del PPC

en: PhysAddr
ca: Adreça física

en: Please be aware that online mode lets you connect to OFFICIAL servers and therefore there is a risk of getting banned.
    Only proceed if you are willing to risk losing online access with your Wii U and/or NNID.
ca: Si us plau, tingui en compte que el mode en línia li permet conectar-se als servidors OFICIALS i, per tant, existeix un risc de que se li prohibeixi l’accés (ban).
    Només procedeixi si està disposat a arriscar-se a perdre l’accés en línia amb la seva Wii U i/o NNID.

en: Portugese
ca: Portuguès

en: Position
ca: Posició

en: Precompiled shaders
ca: Shaders precompilats

en: Precompiled shaders can speed up the load time on the shader loading screen.
    Auto will enable it for AMD/Intel but disable it for NVIDIA GPUs as a workaround for a driver bug.
    
    Recommended: Auto
ca: Els shaders precompilats poder accelerar el temps de càrrega a la finestra de càrrega de shaders.
    Automàtic ho habilitarà per a AMD/Intel però ho deshabilitarà per a les GPU d’NVIDIA com a solució per un error del controlador.
    
    Recomanat: Automàtic

en: Pressing the screenshot key (F12) will save a screenshot directly to the screenshots folder
ca: Al prémer la tecla de captura de pantalla (F12) es guardarà una captura de pantalla directament a la carpeta screenshots

en: Previous
ca: Anterior

en: PrincipalId missing
ca: Falta PrincipalId

en: Priority
ca: Prioritat

en: Profile
ca: Perfil

en: RAM usage
ca: Ús de RAM

en: Range
ca: Rang

en: Reading game image: {}
ca: Llegint la imatge de joc: {}

en: Reading game image: {}/{}kb
ca: Llegint la imatge de joc: {} de {} KiB

en: Refresh
ca: Actualitzar

en: Region
ca: Regió

en: Remember main window position
ca: Recordar la posició de la finestra principal

en: Remember pad window position
ca: Recordar la posició de la finestra del GamePad

en: Remove
ca: Eliminar

en: Removes the currently selected game path from the game list
ca: Elimina la ruta de joc seleccionada de la llista de jocs

en: Reset &order
ca: Restablir &ordre

en: Reset &width
ca: Restablir a&mple

en: Reset the default state of the controller
ca: Restablir l’estat per defecte del controlador

en: Resolution
ca: Resolució

en: Restart
ca: Reiniciar

en: Restart of Cemu required for changes to take effect
ca: Es requereix reiniciar Cemu per a que els canvis tinguin efecte

en: Restores the last known pad window position and size when opening it
ca: Restaura l’última posició i tamany conegut de la finestra del GamePad al obrir-la

en: Restores the last known window position and size when starting Cemu
ca: Restaura l’última posició i tamany conegut de la finestra al iniciar Cemu

en: Results
ca: Resultats

en: Results ({0})
ca: Resultats ({0})

en: Resume
ca: Reprendre

en: Right Axis
ca: Eix Dret

en: Rumble
ca: Vibrar

en: Run (F5)
ca: Executar (F5)

en: Russian
ca: Rús

en: Save
ca: Guardar

en: Save screenshot
ca: Guardar captura de pantalla

en: Save transfer
ca: Transferència de partida guardada

en: Scale
ca: Escala

en: Search
ca: Buscar

en: Searching for controllers...
ca: Buscant controladors…

en: Searching for wiimotes...
ca: Buscant controladors de la Wii…

en: Select a custom mlc path
    The mlc path is used to store Wii U related files like save games, game updates and dlc data
ca: Seleccioni una ruta mlc personalitzada
    La ruta mlc s’utilitza per a guardar arxius relacionats amb Wii U com partides guardades, actualitzacions dels jocs i dades de DLC

en: Select a custom path
ca: Seleccioni una ruta personalitzada

en: Select a directory
ca: Seleccioni un directori

en: Select a directory containing games.
ca: Seleccioni un directori que contigui jocs.

en: Select a file
ca: Seleccioni un arxiu

en: Select a file to export the errors
ca: Seleccioni un arxiu per exportar els errors

en: Select a folder
ca: Seleccioni una carpeta

en: Select a mlc directory
ca: Seleccioni un directori mlc

en: Select a target file to export the save entry
ca: Seleccioni un arxiu de destí per a exportar l’entrada de partida guardada

en: Select a zipped save file
ca: Seleccioni un arxiu de partida guardada comprimida

en: Select one of the available audio back ends
ca: Seleccioni un dels backends d’àudio disponibles

en: Select one of the available graphic back ends
ca: Seleccioni un dels backends de gràfics disponibles

en: Select the active audio output device for Wii U GamePad
ca: Seleccioni el dispositiu de sortida d’àudio per al Wii U GamePad

en: Select the active audio output device for Wii U TV
ca: Seleccioni el dispositiu de sortida d’àudio actiu per a la Wii U TV

en: Select the used graphic device
ca: Seleccioni el dispositiu gràfic que desitja utilitzar

en: Select title to install
ca: Seleccioni el títol a instal·lar

en: Set comment for breakpoint at address %08x
ca: Establir comentari pel punt d’interrupció a l’adreça %08x

en: Set the CPU emulation mode
ca: Establir el mode d’emulació de la CPU

en: Sets the scale of the notification text
ca: Estableix l’escala del text de la notificació

en: Sets the scale of the overlay text
ca: Estableix l’escala del text de la superposició

en: Sets the text color of notifications
ca: Estableix el color del text de les notificacions

en: Sets the text color of the overlay
ca: Estableix el color del text de la superposició

en: Settings
ca: Configuració

en: Shader cache migration
ca: Migració de cache de shaders

en: Shader compiler
ca: Compilador de shaders

en: Shader mul accuracy
ca: Precisió multiplicació dels shaders

en: Show &dlc
ca: Mostrar &dlc

en: Show &game time
ca: Mostrar &temps de joc

en: Show &last played
ca: Mostrar &últim cop jugat

en: Show &name
ca: Mostrar &nom

en: Show &region
ca: Mostrar &regió

en: Show &version
ca: Mostrar &versió

en: Show only active
ca: Mostrar només actives

en: Show views
ca: Mostrar vistes

en: Shows a notification after shaders have been compiled
ca: Mostra una notificació després de que els shaders s’hagin compilat

en: Shows a notification when a low controller battery has been detected
ca: Mostra una notificació quan es detecta bateria baixa al controlador

en: Shows friend list related data if online
ca: Si està en línia, mostra les dades relacionades amb la llista d’amics

en: Single-core interpreter
ca: Intèrpret d’un únic nucli

en: Single-core recompiler
ca: Recompilador d’un únic nucli

en: Size
ca: Tamany

en: Source
ca: Orígen

en: Spanish
ca: Espanyol

en: Stack
ca: Pila

en: Start games with fullscreen
ca: Iniciar jocs en pantalla completa

en: State
ca: Estat

en: Step Into (F11)
ca: Entrar dins (F11)

en: Step Over (F10)
ca: Passar per sobre (F10)

en: Stereo
ca: Estèreo

en: Stored Entries
ca: Entrades guardades

en: Stretch
ca: Estirar

en: Style: &Icons
ca: Estil: &Icones

en: Style: &List
ca: Estil: &Llista

en: Style: &Small Icons
ca: Estil: Icones &Petites

en: Success
ca: Èxit

en: Surround
ca: Envoltant

en: Suspend
ca: Suspendre

en: Taiwanese
ca: Taiwanès

en: Target
ca: Destí

en: Test if the controller is connected
ca: Provar si el controlador està connectat

en: Text Color
ca: Color del Text

en: Texture cache
ca: Cache de textures

en: The VRAM usage of Cemu in MB
ca: Ús de VRAM de Cemu en MB

en: The currently installed graphics driver does not support the Vulkan extension necessary for asynchronous shader compilation. Asynchronous compilation cannot be used.
     
    Required extension: VK_EXT_pipeline_creation_cache_control
    
    Installing the latest or beta graphics driver may solve this error.
ca: El controlador de gràfics instal·lat actualment no admet l’extensió de Vulkan necessària per a la computació asíncrona de shaders. No s’ha pogut utilitzar la compilació asíncrona.
    
    Extensió necessària: VK_EXT_pipeline_creation_cache_control
    
    Instal·lar la versió més recent o beta dels controladors gràfics pot resoldre aquest error.

en: The entered port must be between 1 and 65535
ca: El port introduït ha d’estar entre 1 i 65535

en: The following files are missing:
ca: Falten els següents arxius:

en: The following prefixes are supported:
    {0}
    {1}
    {2}
    {3}
    {4}
ca: S’admeten els següents prefixos:
    
    {0}
    {1}
    {2}
    {3}
    {4}

en: The game path is scanned by Cemu to locate your games. We recommend creating a dedicated directory in which
    you place all your Wii U games. (example: C:\wiiu\games\)
    
    You can also set additional paths in the general settings of Cemu.
ca: Cemu escaneja les rutes de jocs per detectar els seus jocs. Li recomanem crear un directori dedicat en el que
    col·locar tots els seus jocs de Wii U. (per exemple: C:\wiiu\games\)
    
    També pot establir rutes adicionals a la configuració general de Cemu.

en: The given account id is not valid!
    It must be a hex number bigger or equal than {:08x}
ca: L’ID de compte proporcionat no és vàlid!
    Ha de ser un número hexadecimal major o igual a {:08x}

en: The given profile name is not valid!
ca: El nom de perfil proporcionat és invàlid!

en: The mii name is the profile name
ca: El nom del Mii és el nom del perfil

en: The mlc directory contains your save games and installed game update/dlc data
ca: El directori mlc conté les seves partides guardades i actualitzacions i dades de DLC instal·lats

en: The mlc path is the root folder of the emulated Wii U internal flash storage. It contains all your saves, installed updates and DLCs.
    It is strongly recommend that you create a dedicated folder for it (example: C:\wiiu\mlc\) 
    If left empty, the mlc folder will be created inside the Cemu folder.
ca: La ruta mlc és la carpeta arrel del emmagatzament flash intern emulat de la Wii U. Conté totes les seves partides guardades, les actualitzacions instal·lades i els DLC.
    Es recomana fermament que creï una carpeta dedicada per ell (per exemple: C:\wiiu\mlc\) 
    Si es deixa buida, la carpeta mlc serà creada dins la carpeta de Cemu.

en: The number of draw calls per frame. Average over last 5 seconds
ca: El número de crides de dibuix (draw calls) per fotograma. Mitjana dels últims 5 segons

en: The number of frames per second. Average over last 5 seconds
ca: El número de fotogrames per segon. Mitjana dels últims 5 segons

en: The persistent id is the internal folder name used for your saves
ca: L’ID persistent és el nom de la carpeta interna que s’utilitza per a les seves partides guardades

en: The persistent id is the internal folder name used for your saves. Only change this if you are importing saves from a Wii U with a specific id
ca: L’ID persistent és el nom de la carpeta interna que s’utilitza per a les seves partides guardades. Només canviï això si està important partides guardades des d’una Wii U amb una ID específica

en: The persistent id must be greater than {:x}!
ca: L’ID persistent ha de ser major que {:x}!

en: The persistent id {:x} is already in use by account {}!
ca: L’ID persistent {:x} ja està éssent utilitzat per el compte {}!

en: The threshold of a button to recognizes a press from a trigger/axis value
ca: El llindar d’un botó per reconèixer una pulsació des del valor d’un disparador/eix

en: The verification data doesn't include a wud hash!
ca: Les dades de verificació no inclouen un hash WUD!

en: There's a new update available.
    Do you want to update?
ca: Hi ha una nova actualització disponible.
    Desitja actualitzar?

en: There's already a file at the target directory:
    {}
ca: Ja hi ha un arxiu al directori de destí:
    {}

en: There's already a newer or equal version installed at the correct location, so the redundant version will be deleted:
ca: Ja hi ha una versió més recent o igual instal·lada a la ubicació correcta, per la qual cosa la versió redudant s’eliminarà:

en: There's already a save game available for the target account, do you want to overwrite it?
    This will delete the existing save files for the account and replace them.
ca: Ja hi ha una partida guardada disponible per al compte destí, desitja sobrescriure-la?
    Això eliminarà els arxius de partida guardada existents per al compte i els sobreescriurà.

en: There's already an older version installed at the correct location, so the older version will be overwritten:
ca: Ja hi ha una versió anterior instal·lada a la ubicació correcta, per la qual cosa la versió anterior serà sobreescrita:

en: There's an wrong title installed at the target location, should we fix that?
ca: Hi ha un títol incorrecte instal·lat a la ubicació de destí, hauríem d’arreglar-ho?

en: This DLC is installed at the wrong location.
ca: Aquest DLC està instal·lat en una ubicació incorrecta.

en: This base game is installed at the wrong location.
ca: Aquest joc base està instal·lat en una ubicació incorrecta.

en: This game entry seems to be either an update or the base game was merged with update data
    Broken game dumps cause various problems during emulation and may even stop working at all in future Cemu versions
    Please make sure the base game is intact and install updates only with the File->Install Update/DLC option
ca: Aquest element de la llista sembla ser o bé una actualització o bé un joc base que s’ha fusionat amb les dades d’actualització
    Els bolcats de jocs corruptes poden causar varis problemes durant l’emulació i poden deixar de funcionar completament en futures versions de Cemu.
    Asseguris de que el joc base està intacte i instal·li les actualitzacions només amb la opció Arxiu->Instal·lar actualització o dlc

en: This graphic pack has no description
ca: Aquest paquet gràfic no té descripció

en: This option requires Win8.1+
ca: Aquesta opció requereix Windows 8.1 o superior

en: This update is installed at the wrong location.
ca: Aquesta actualització està instal·lada en una ubicació incorrecta.

en: This update removed or renamed the following graphic packs:
ca: Aquesta actualització ha eliminat o renombrat els següents paquets gràfics:

en: Thread quantum
ca: Fil quàntic

en: ThreadName
ca: Nom del fil

en: Title checksum of {:08x}-{:08x}
ca: Checksum del títol {:08x}-{:08x}

en: Title id
ca: ID de títol

en: Title installation has been canceled!
ca: La instal·lació del títol s’ha cancel·lat!

en: Title installed!
ca: Títol instal·lat!

en: Title manager
ca: Administrador de títols

en: Toggle Breakpoint (F9)
ca: Commutar Punt d’Interrupció (F9)

en: Top center
ca: Centre Superior

en: Top left
ca: Superior esquerra

en: Top right
ca: Superior dreta

en: Total cpu usage in percent for each core
ca: Ús total de CPU en percentatge per a cada nucli

en: Transfer
ca: Transferir

en: Transfers the save entry to another persistent account id
ca: Transfereix l’entrada de partida guardada a un altre ID de compte persistent

en: Triple buffering
ca: Emmagatzematge en buffer triple

en: Type
ca: Tipus

en: USA
ca: EUA

en: Unable to open file.
ca: No s’ha pogut obrir l’arxiu.

en: Unknown error occured
ca: Ha ocorregut un error desconegut

en: Unknown file type.
ca: Tipus d’arxiu desconegut.

en: Update
ca: Actualitzar

en: Update available!
ca: Actualització disponible!

en: Update error
ca: Error d’actualització

en: Update installation has been canceled!
ca: La instal·lació de l’actualització ha sigut cancel·lada!

en: Update notification
ca: Notificació d’actualització

en: Updated graphic packs are available. Do you want to download and install them?
ca: Hi ha paquets gràfics actualitzats disponibles. Desitja descarregar-los i instalar-los?

en: Updating game list...
ca: Actualitzant la llista de jocs…

en: Upscale filter
ca: Filtre d’augment d’escala

en: Upscaling filters are used when the game resolution is smaller than the window size
ca: Els filtres d’augment d’escala es fan servir quan la resolució del joc és menor que el tamany de la finestra

en: Use existing cache
ca: Utilitzar cache existent

en: Use permanent storage
ca: Utilitzar emmagatzematge permanent

en: VRAM usage
ca: Ús de VRAM

en: VSync
ca: Sincronització Vertical (VSync)

en: Verifies the checksum online
ca: Verifica el checksum en línia

en: Verifies the checksum with a local json file you can select
ca: Verifica el checksum amb un arxiu JSON local que pot escollir

en: Verify
ca: Verificar

en: Verify local
ca: Verificar localment

en: Verifying integrity of game files...
ca: Verificant la integritat dels arxius del joc…

en: Version
ca: Versió

en: Volume
ca: Volum

en: Waiting for
ca: Esperant a

en: Warning
ca: Advertència

en: Wii U executable (rpx, elf)
ca: Arxiu executable de Wii U (rpx, elf)

en: Wii U image (wud, wux, iso, wad)
ca: Imatge de Wii U (wud, wux, iso, wad)

en: Write stack trace to log
ca: Escriure la traça de pila al registre

en: Wrong region: {}
ca: Regió incorrecta: {}

en: Wrong title id: {}
ca: Id de títol incorrecte: {}

en: Wrong version: {}
ca: Versió incorrecta: {}

en: Yes
ca: Sí

en: You are trying to import a savegame for a different title than your currently selected one: {:016x} vs {:016x}
    Are you sure that you want to continue?
ca: Està intentant importar una partida guardada d’un títol diferent al que té seleccionat actualment: {:016x} contra {:016x}
    Està segur de que vol continuar?

en: You can configure game paths in the general settings.
ca: Pot configurar les rutes de jocs a la configuració general.

en: You can configure one controller for each player.
    We advise you to always use GamePad as emulated input for the first player, since many games expect the GamePad to be present.
    It is also required for touch functionality.
    The default global hotkeys are:
    CTRL - show pad screen
    CTRL + TAB - toggle pad screen
    ALT + ENTER - toggle fullscreen
    ESC - leave fullscreen
    
    If you're having trouble configuring your controller, make sure to have it in idle state and press calibrate.
    Also don't set the axis deadzone too low.
ca: Pot configurar un controlador per a cada jugador.
    Li recomanem utilitzar sempre el GamePad com a entrada emulada per al primer jugador, ja que molts jocs esperen que el GamePad estigui present.
    També és necessari per a la funcionalitat tàctil.
    Les tecles d’accés ràpid globals predeterminades són:
    CTRL - mostrar pantalla del GamePad
    CTRL + TAB - commutar la pantalla del GamePad
    ALT + ENTER - commutar la pantalla completa
    ESC - Sortir de la pantalla completa
    
    Si té problemes configurant el controlador, asseguris de que està inactiu i premi el botó calibrar.
    A més, eviti establir la zona morta dels eixos massa baixa.

en: You can use the context menu to fix it.
ca: Pot utilitzar el menú contextual per a corregir això.

en: You have to restart the game in order to apply the new settings.
ca: Ha de reiniciar el joc per tal d’aplicar la nova configuració.

en: You may need to set them up again.
ca: És possible que hagi de configurar-los de nou.

en: You've played
ca: Hi has jugat

en: Your account is a valid online account
ca: El seu compte és un compte en línia vàlid

en: Your entered value is not valid for the selected datatype.
ca: El valor introduït no és vàlid pel tipus de dada seleccionat.

en: Your game files are valid
ca: Els seus arxius de joc són vàlids

en: Your game image is invalid!
    
    Your hash:
    {}
    
    Expected hash:
    {}
ca: La seva imatge de joc és invàlida!
    
    El seu hash:
    {}
    
    Hash esperat:
    {}

en: Your mlc01 folder seems to be missing.
    
    This is where Cemu stores save files, game updates and other Wii U files.
    
    The expected path is:
    {}
    
    Do you want to create the folder at the expected path?
ca: Sembla que la seva carpeta mlc01 ha desaparegut.
    
    Cemu emmagatzema els arxius de partides guardades, actualitzacions de jocs i altres
    arxius de la Wii U en aquesta carpeta.
    
    La ruta esperada és:
    {}
    
    Desitja crear la carpeta a la ruta esperada?

en: address
ca: adreça

en: auto
ca: automàtic

en: base
ca: joc base

en: blow mic
ca: bufar micròfon

en: cycles
ca: cicles

en: description
ca: descripció

en: disable
ca: deshabilitar

en: enable
ca: habilitar

en: false
ca: fals

en: freeze
ca: congelar

en: many
ca: varis

en: minimal
ca: mínim

en: mlc01 path
ca: Ruta mlc01

en: never
ca: mai

en: otp.bin could not be found
ca: No s’ha trobat l’arxiu otp.bin

en: otp.bin is corrupted or has invalid size
ca: L’arxiu otp.bin està danyat o té un tamany invàlid

en: save
ca: partida guardada

en: seeprom.bin could not be found
ca: No s’ha trobat l’arxiu seeprom.bin

en: seeprom.bin is corrupted or has invalid size
ca: L’arxiu seeprom.bin està danyat o té un tamany invàlid

en: show screen
ca: mostrar pantalla

en: true
ca: verdader

en: type
ca: tipus

en: unknown
ca: desconegut

en: update
ca: actualització

en: value
ca: valor

en: {} files are missing!
    Do you want to export a list of them to a file?
ca: Falten {} arxius!
    Desitja exportar una llista dels mateixos a un arxiu?

en: {} files have an invalid hash!
    Do you want to export a list of them to a file?
ca: {} arxius tenen un hash invàlid!
    Desitja exportar una llista dels mateixos a un arxiu?
