Cemu - en to hu translation catalogue (687 entries)

en: &0.125x speed
hu: &0,125x sebesség

en: &0.25x speed
hu: &0,25x sebesség

en: &0.5x speed
hu: &0,5x sebesség

en: &1x speed
hu: &1x sebesség

en: &2x speed
hu: &2x sebesség

en: &4x speed
hu: &4x sebesség

en: &8x speed
hu: &8x sebesség

en: &About Cemu
hu: &A Cemu névjegye

en: &Accurate barriers (Vulkan)
hu: &Pontos korlátok (Vulkan)

en: &Active account
hu: Aktív &felhasználói fiók

en: &Add new entry
hu: &Új érték

en: &Audio API
hu: &Hang API

en: &Audio AUX only
hu: &Csak AUX

en: &Breakpoints
hu: &Szünetek

en: &Check for updates
hu: &Frissítések keresése

en: &Chinese
hu: &Kínai

en: &Console language
hu: &Konzol nyelve

en: &Copy
hu: &Másolás

en: &Coreinit File-Access
hu: Coreinit &fájl-hozzáférés

en: &Coreinit Logging (OSReport/OSConsole)
hu: &Coreinit-naplózás (OSReport/OSConsole)

en: &Coreinit MP API
hu: Coreinit M&P API

en: &Coreinit Memory API
hu: Coreinit &memória API

en: &Coreinit Thread API
hu: Coreinit &szál API

en: &Coreinit Thread-Synchronization API
hu: Coreinit &szál-szinkronizáló API

en: &DLC directory
hu: &DLC könyvtár

en: &Debug
hu: &Hibakeresés

en: &Decrement
hu: &Kivonás

en: &Delete
hu: &Törlés

en: &Download
hu: &Letöltés

en: &Download Manager
hu: &Letöltéskezelő

en: &Dump
hu: &Képezés

en: &Dump current RAM
hu: &RAM jelenlegi állásának képezése

en: &Dutch
hu: &Holland

en: &Edit game profile
hu: &Játékprofil szerkesztése

en: &Edit graphic packs
hu: &Grafikus csomagok szerkesztése

en: &Edit name
hu: &Név szerkesztése

en: &English
hu: &Angol

en: &Exit
hu: &Kilépés

en: &Favorite
hu: &Kedvenc

en: &File
hu: &Fájl

en: &French
hu: &Francia

en: &Fullscreen
hu: &Teljes képernyő

en: &Game directory
hu: &Játékkönyvtár

en: &General settings
hu: &Általános beállításaok

en: &German
hu: &Német

en: &Getting started
hu: &Kezdés

en: &Goto Disasm
hu: Ugrás: &Disasm

en: &Graphic pack patches
hu: &Grafikus csomag-alapú modok

en: &Graphic packs
hu: &Grafikus csomagok

en: &Help
hu: &Súgó

en: &Increment
hu: &Hozzáadás

en: &Input API
hu: &Irányítási API

en: &Input settings
hu: &Irányítási beállítások

en: &Install game title, update or DLC...
hu: &Játék, frissítés, vagy DLC telepítése…

en: &Italian
hu: &Olasz

en: &Japanese
hu: &Japán

en: &Korean
hu: Ko&reai

en: &Launch title
hu: &Megnyitás

en: &Load...
hu: &Betöltés…

en: &Log PPC context for API
hu: &PPC környezetének naplózása az API-hoz

en: &Logging
hu: &Naplózás

en: &Memory Dump
hu: &Memória dumpolása

en: &Memory searcher
hu: &Memóriakereső

en: &Open directory
hu: &Könyvtár megnyitása

en: &Open logging window
hu: &Napló megnyitása

en: &OpenGL debug output
hu: &OpenGL hibakeresési napló

en: &Options
hu: &Beállítások

en: &Pin to main window
hu: &Rögzítés a főablakhoz

en: &Portuguese
hu: &Portugál

en: &Refresh game list
hu: Játéklista &frissítése

en: &Registers
hu: &Regisztrációk

en: &Remove entry
hu: Érték &eltávolítása

en: &Render upside-down
hu: &Megjelenítés fejjel lefelé

en: &Resume
hu: &Folytatás

en: &Retry
hu: &Újra

en: &Russian
hu: Oros&z

en: &Save API
hu: &Mentési API

en: &Save directory
hu: &Mentési könyvtár

en: &Scan NFC tag from file
hu: NFC-címke &olvasása fájlból

en: &Separate GamePad view
hu: Game&Pad megjelenítése külön ablakban

en: &Shaders
hu: &Árnyékolók

en: &Show frame profiler
hu: &Képkocka-profilkészítő mutatása

en: &Spanish
hu: &Spanyol

en: &Start
hu: &Indítás

en: &Symbols
hu: &Szimbólumok

en: &Taiwanese
hu: &Tajvani

en: &Texture cache warnings
hu: &Textúragyorsítótár-figyelmeztetések

en: &Textures
hu: &Textúrák

en: &Timer speed
hu: &Időzítő sebessége

en: &Title Manager
hu: &Alkalmazáskezelő

en: &Tools
hu: &Eszközök

en: &Unsupported API calls
hu: Nem &támogatott API-funkciók

en: &Update directory
hu: &Frissítési könyvtár

en: &Verify integrity of game files
hu: &Fájlok épségének ellenőrzése

en: &View PPC debugger
hu: PPC-&hibakereső megnyitása

en: &View PPC threads
hu: PPC-&szálak megtekintése

en: &View audio debugger
hu: &Hang-hibakereső megnyitása

en: &View texture cache info
hu: &Textúragyorsítótár-infó megtekintése

en: &Vulkan validation layer (slow)
hu: &Vulkan érvényesítési réteg (lassú)

en: &Wiki page
hu: &Wiki

en: &Window
hu: &Ablak

en: &Zero
hu: &Nulla

en: &nlibcurl HTTP/HTTPS requests
hu: &nlibcurl HTTP/HTTPS-lekérdezések

en: (optional)
hu: (nem kötelező)

en: > no modules loaded
hu: > nincs telepített modul

en: > unknown module
hu: > ismeretlen modul

en: A custom mlc path from a previous Cemu installation has been found and filled in.
hu: A Cemu megtalálta a korábbi telepítésből származó mlc könyvtárat és automatikusan ráállt.

en: AX voice viewer
hu: AX hangvizsgáló

en: About Cemu
hu: A Cemu névjegye

en: Account
hu: Felhasználói fiók

en: Account information
hu: Fiókadatok

en: Account name may not be empty!
hu: A felhasználónév nem lehet üres!

en: Account settings
hu: Fiókbeállítások

en: AccountId missing (The account is not connected to a NNID)
hu: Hiányzó AccountId (Ez a fiók nincs NNID-hoz kapcsolva)

en: AccountPasswordCache is empty (The remember password option on your Wii U must be enabled for this account before dumping it)
hu: Az AccountPasswordCache üres (A jelszó megjegyzése opciónak (remember password) engedélyezve kell lennie Wii U-n képezés előtt)

en: Accurate barriers are off
hu: Pontos korlátok letiltva

en: Active account
hu: Aktív felhasználói fiók

en: Active preset
hu: Aktív beállítás

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Add input API
hu: Irányítási API hozzáadása

en: Add the root directory of your game(s). It will scan all directories in it for games
hu: A játékaid gyökérkönyvtárának megadása. A program az ezt tartalmazó mappákban fog játékok után kutatni

en: Additional options
hu: További beállítások

en: Address
hu: Cím

en: Adds a game path to scan for games displayed in the game list
    If you have unpacked games, make sure to select the root folder of a game
hu: Hozzáad egy elérési utat, ahol a program játékok után kutat, amik aztán a játéklistán jelennek meg
    Ha vannak kicsomagolt játékaid, akkor egy adott játék gyökérmappáját add meg

en: All Wii U files (*.wud, *.wux, *.wua, *.iso, *.rpx, *.elf)
hu: Minden Wii U-fájl (*.wud;*.wux;*.wua;*.iso;*.rpx;*.elf)

en: All files (*.*)
hu: Minden fájl (*.*)

en: Applying update...
hu: Frissítés telepítése…

en: Are you really sure that you want to delete the following file:
    {}
hu: Biztosan törölni akarod az alábbi fájlt?
    {}

en: Are you really sure that you want to delete the following folder:
    {}
hu: Biztosan törölni akarod az alábbi mappát?
    {}

en: Are you really sure that you want to delete the save entry for {}
hu: Biztosan törölni akarod a(z) {} mentését?

en: Are you sure you want to delete the account {} with id {:x}?
hu: Biztosan törölni akarod a(z) {} fiókot a(z) {:x} azonosítóval?

en: Async shader compile
hu: Aszinkron árnyékolófordító

en: At least one issue has been found
hu: Egy vagy több hibát találtunk

en: Audio
hu: Hang

en: Australia
hu: Ausztrália

en: Auto
hu: Automatikus

en: Auto (recommended)
hu: Automatikus (ajánlott)

en: Auto refresh
hu: Automatikus frissítés

en: Automatically check for updates
hu: Frissítések automatikus ellenőrzése

en: Automatically checks for new cemu versions on startup
hu: Induláskor a program automatikusan ellenőrzi, hogy van-e elérhető frissítés

en: Axis
hu: Tengely

en: Base game
hu: Alapjáték

en: Base game: Not installed
hu: Alapjáték: Nincs telepítve

en: Base game: {}
hu: Alapjáték: {}

en: Bicubic
hu: Négyzetesen simított

en: Bilinear
hu: Simított

en: Birthday
hu: Születésnap

en: Boost priority (-1)
hu: Prioritás emelése (-1)

en: Boost priority (-5)
hu: Prioritás emelése (-5)

en: Bottom center
hu: Középen alul

en: Bottom left
hu: Bal alsó sarok

en: Bottom right
hu: Jobb alsó sarok

en: Break (F5)
hu: Szünet (F5)

en: Break on &entry point
hu: Belépési pontnál &szünet

en: Breakpoints
hu: Szünetek

en: Browse
hu: Tallózás

en: CPU per core usage
hu: CPU használat magonként

en: CPU usage
hu: CPU használat

en: CPU usage of Cemu in percent
hu: A Cemu CPU használata százalékban

en: Calibrate
hu: Kalibrálás

en: Can't delete the only account!
hu: Kell lennie egy fióknak!

en: Can't open file to write!
hu: A fájl írása meghiúsult!

en: Can't open file!
hu: A fájl megnyitása meghiúsult!

en: Can't parse json file!
hu: A JSON fájl elemzése meghiúsult!

en: Can't write to file: {}
hu: A(z) {} fájl írása meghiúsult.

en: Cancel
hu: Mégse

en: Cannot create file
hu: A fájl létrehozása meghiúsult.

en: Cannot open file
hu: Fájl megnyitása meghiúsult

en: Cannot write file. Disk full?
hu: A fájl írása meghiúsult. Lehetséges, hogy megtelt a tárhely?

en: Cemu
    Version {0}
    Compiled on {1}
    Original authors: {2}
hu: Cemu {0}
    Fordítva: {1}
    Eredeti készítők: {2}

en: Cemu RAM usage in MB
hu: A Cemu RAM használata MB-ban

en: Cemu can't write to its directory.
    Please move it to a different location or run Cemu as administrator!
hu: A Cemu nem tud a saját könyvtárába írni.
    Helyezd át a programot egy másik könyvtárba, vagy futtasd rendszergazdaként!

en: Cemu can't write to the selected mlc path!
    Do you want to select another path?
hu: A kiválasztott mlc-könyvtár írásvédett!
    Szeretnél kiválasztani egy másik könyvtárat?

en: Cemu is a Wii U emulator.
    
    Wii and Wii U are trademarks of Nintendo.
    Cemu is not affiliated with Nintendo.
hu: A Cemu egy Wii U-emulátor.
    
    A Wii és a Wii U a Nintendo védjegyei.
    A Cemu nem áll összefüggésben a Nintendoval.

en: Cemu must be restarted to apply the selected UI language.
hu: A kiválasztott nyelv érvénybe léptetéséhez újra kell indítanod a Cemu-t.

en: Cemu will remember your custom mlc path in %LOCALAPPDATA%/Cemu for new installations.
hu: A Cemu megjegyzi az egyéni mlc elérési utat a %LOCALAPPDATA%/Cemu könyvtárban az új telepítésekhez.

en: Changelog
hu: Változásnapló

en: Changes the interface language of Cemu
    Available languages are stored in the translation directory
    A restart will be required after changing the language
hu: A Cemu kezelőfelületének nyelvén változtat
    A választható nyelvek a nyelvi könyvtárban találhatóak
    A beállítás alkalmazásához újraindítás szükséges

en: Channels
hu: Csatornák

en: Checking
hu: Ellenőrzés…

en: Checking version...
hu: Verzió ellenőrzése…

en: China
hu: Kína

en: Chinese
hu: Kínai

en: Clear
hu: Kiürítés

en: Close
hu: Bezárás

en: Collecting list of files...
hu: Fájllista összeállítása…

en: Comment
hu: Megjegyzés

en: Complete
hu: Kész

en: Configure input
hu: Irányítás-konfiguráció

en: Confirmation
hu: Ellenőrzés

en: Connect
hu: Csatlakozás

en: Connected extension
hu: Csatlakoztatott kiegészítő

en: Connected. Right click entries in the list to start downloading
hu: Sikeres csatlakozás. Kattints jobb gombbal egy tételre a letöltés megkezdéséhez.

en: Control
hu: Ellenőrzés

en: Controller
hu: Játékvezérlő

en: Controller profiles
hu: Vezérlőprofilok

en: Controller settings
hu: Játékvezérlő beállításai

en: Controller {}
hu: {}. játékvezérlő

en: Controls the amount of buffered audio data
    Higher values will create a delay in audio playback, but may avoid audio problems when emulation is too slow
hu: A betöltött hangadatok mennyiségét szabályozza
    A magasabb értékek a hang késését eredményezik, viszont kiküszöbölhetik a hangi problémákat, ha az emuláció túl lassú

en: Controls the notification position while playing
hu: Az értesítések elhelyezkedését szabályozza játék közben

en: Controls the output aspect ratio when it doesn't match the ratio of the game
hu: A kimeneti képarányt szabályozza, ha az nem egyezik meg a játék képarányával

en: Controls the overlay which displays technical information while playing
hu: Azt az átfedést szabályozza, ami játék közben a technikai információt jeleníti meg

en: Controls the vsync state
hu: A VSync állapotát kapcsolja

en: Conversion failed
hu: Az átalakítás meghiúsult!

en: Conversion finished
hu: Sikeres átalakítás!

en: Convert to compressed Wii U archive (.wua)
hu: Tömörítés Wii U-archívummá (*.wua)

en: Converting files...
hu: Fájlok átalakítása…

en: Couldn't create a required cemu directory or file!
    
    Error: {0}
hu: Egy Cemu almappa vagy fájl létrehozása nem sikerült.
    
    Hiba: {0}

en: Couldn't create a required mlc01 subfolder or file!
    
    Error: {0}
    Target path:
    {1}
hu: Egy almappa vagy fájl létrehozása az mlc01 mappában nem sikerült.
    
    Hiba: {0}
    Célútvonal:
    {1}

en: Couldn't download the update!
hu: A frissítés letöltése meghiúsult!

en: Counting files...
hu: Fájlok megszámlálása…

en: Country
hu: Ország

en: Crash dump
hu: Összeomlások naplózása

en: Create
hu: Létrehozás

en: Create memory breakpoint (read)
hu: Memóriaszünet létrehozása (olvasás)

en: Create memory breakpoint (write)
hu: Memóriaszünet létrehozása (írás)

en: Create new account
hu: Fiók létrehozása

en: Creates a dump when Cemu crashes
    Only enable when requested by a developer!
    The Full option will create a very large dump file (includes a full RAM dump of the Cemu process)
hu: A Cemu összeomlásainak naplózása.
    Csak akkor engedélyezd, ha azt egy fejlesztő kéri!
    A Részletes opció nagyon nagy fájlt fog eredményezni (a Cemu folyamat memóriaképét is tartalmazza).

en: Current file:
hu: Jelenlegi fájl:

en: Currently active downloads will continue in the background.
hu: A futó letöltések a háttérben folytatódnak.

en: Custom mlc01 path
hu: Egyéni mlc01 könyvtár

en: DLC: Not installed
hu: DLC: Nincs telepítve

en: Deadzone
hu: Holtzóna

en: Debug
hu: Hibakeresés

en: Decrease priority (+1)
hu: Prioritás csökkentése (+1)

en: Decrease priority (+5)
hu: Prioritás csökkentése (+5)

en: Default
hu: Alapértelmezett

en: Delete
hu: Törlés

en: Delete outdated cache file [recommended]
hu: Elavult gyorsítótár törlése (ajánlott)

en: Demo
hu: Próbaverzió

en: Description
hu: Leírás

en: Device
hu: Készülék

en: Disabled
hu: Letiltva

en: Displays internal debug information (Vulkan only)
hu: Megjeleníti a belső hibakeresési információkat (csak Vulkan)

en: Displays the active controller profile when starting a game
hu: Megjeleníti a használatban lévő vezérlőprofilt játék indításakor

en: Displays the menu bar when Cemu is running in fullscreen mode and the mouse cursor is moved to the top
hu: Megjeleníti a menüsort, ha teljes képernyős módban az egérmutatót feltolod a képernyő tetejére

en: Do you really want to cancel the installation process?
    
    Canceling the process will delete the applied files.
hu: Biztosan meg akarod szakítani a telepítést?
    
    A folyamat megszakítása törölni fogja a telepített fájlokat.

en: Do you want to view the downloaded graphic packs?
hu: Meg szeretnéd tekinteni a letöltött grafikus csomagokat?

en: Don't show this again
hu: Ne mutasd többet

en: Double buffering
hu: Kétszeres pufferelés

en: Download Manager
hu: Letöltéskezelő

en: Download community graphic packs
hu: Közösségi grafikus csomagok letöltése

en: Download failed
hu: A letöltés meghiúsult.

en: Download latest community graphic packs
hu: Legújabb közösségi grafikus csomagok letöltése

en: Downloading
hu: Letöltés…

en: Downloading account ticket
hu: Fiókjegy letöltése…

en: Downloading graphic packs...
hu: Grafikus csomagok letöltése…

en: Downloading meta data
hu: Metaadatok letöltése…

en: Downloading system tickets...
hu: Rendszerjegyek letöltése…

en: Downloading ticket
hu: Jegy letöltése…

en: Downloading update...
hu: Frissítés letöltése…

en: Downscale filter
hu: Felbontáscsökkentő filter

en: Downscaling filters are used when the game resolution is bigger than the window size
hu: A felbontáscsökkentő filterek akkor használatosak, amikor a játék felbontása nagyobb, mint az ablak mérete

en: Draw calls per frame
hu: Rajzolások másodpercenként

en: Dutch
hu: Holland

en: EXPERT OPTION
    Controls the accuracy of floating point multiplication in shaders.
    
    Recommended: true
hu: CSAK HALADÓKNAK
    Az árnyékolók lebegőpont-szorzó pontosságát befolyásolja.
    
    Javasolt érték: igaz

en: EXPERT OPTION
    Set the maximum thread slice runtime (in virtual cycles)
hu: CSAK HALADÓKNAK
    Állítsd be a legmagasabb szál slice futásidejét (virtuális ciklusokban)

en: EXPERT OPTION
    This option will load libraries from the cafeLibs directory
hu: CSAK HALADÓKNAK
    Ez a parancs a cafeLibs mappából fog könyvtárakat betölteni

en: Edit game profile
hu: Játékprofil szerkesztése

en: Emulated controller
hu: Emulált játékvezérlő

en: Enable online mode
hu: Online mód engedélyezése

en: Enables async shader and pipeline compilation. Reduces stutter at the cost of objects not rendering for a short time.
    Vulkan only
hu: Aszinkron árnyékoló- és folyamatfordítás engedélyezése. Csökkenti az akadozást, viszont tárgyak egy darabig nem jelennek meg.
    Csak Vulkan

en: Enables the Discord Rich Presence feature
    You will also need to enable it in the Discord settings itself!
hu: Engedélyezi a Discord Rich Presence-funkcióját
    Ezt a Discord beállításaiban is be kell kapcsolnod!

en: End emulation
hu: Emuláció befejezése

en: English
hu: Angol

en: Enter a custom game title
hu: Add meg az egyéni címet!

en: Enter a memory address
hu: Adj meg egy memóriacímet

en: Enter a new comment.
hu: Írj megjegyzést.

en: Enter a new instruction.
hu: Írj be egy új utasítást.

en: Enter a new value.
hu: Írj be egy új értéket.

en: Enter a target address.
hu: Írj be egy célcímet.

en: Error
hu: Hiba

en: Error code
hu: Hibakód

en: Error when creating the extraction path:
    {}
hu: Hiba történt a kicsomagolási útvonal létrehozása közben:
    {}

en: Error when creating the zip for the save entry:
    {}
hu: Hiba történt a mentés tömörítése közben:
    {}

en: Error when initializing Vulkan renderer:
    {}
hu: Hiba a Vulkan renderelő inicializálása közben:
    {}

en: Error when opening the import zip file:
    {}
hu: Hiba történt az importálandó tömörített fájl megnyitása közben:
    {}

en: Error when trying to add a directory to the zip:
    {}
hu: Hiba történt egy könyvtár létrehozása közben a tömörített fájlban:
    {}

en: Error when trying to add a file to the zip:
    {}
hu: Hiba történt egy fájl létrehozása közben a tömörített fájlban:
    {}

en: Error when trying to add cemu_meta file to the zip:
    {}
hu: Hiba történt a cemu_meta fájl hozzáadása közben a tömörített fájlba:
    {}

en: Error when trying to delete the entry:
    {}
hu: Hiba történt a bejegyzés törlése közben:
    {}

en: Error when trying to delete the former save game:
    {}
hu: Hiba történt a régebbi mentés törlése közben:
    {}

en: Error when trying to delete the save directory:
    {}
hu: Hiba történt a mentési könyvtár törlése közben:
    {}

en: Error when trying to move former title installation:
    {}
hu: Hiba történt az előzőleg telepített alkalmazás áthelyezése közben:
    {}

en: Error when trying to move the save game:
    {}
hu: Hiba történt a mentés áthelyezése közben:
    {}

en: Error:
hu: Hiba:

en: Europe
hu: Európa

en: Exit
hu: Kilépés

en: Export
hu: Exportálás

en: Export checksum entry
hu: Ellenőrzőösszeg exportálása

en: Export successful
hu: Sikeres exportálás

en: Export the title checksum data to a local JSON file
hu: Ellenőrzőösszeg exportálása helyi JSON fájlba

en: Exports the selected save entry as zip file
hu: A kiválasztott mentés exportálása tömörített fájlba

en: Extensions:
hu: Kiegészítők:

en: Extracting failed!
hu: A kicsomagolás meghiúsult!

en: Extracting update...
hu: Frissítés kicsomagolása…

en: Extracting...
hu: Kicsomagolás…

en: FP view mode
hu: FP-megtekintési mód

en: Failed to connect to server
hu: A szerverhez való kapcsolódás meghiúsult

en: Failed to launch executable. Path:
hu: A fájl futtatása meghiúsult. Elérési út:

en: Failed to launch game.
hu: A játék indítása meghiúsult.

en: Failed to query account status. Invalid account information?
hu: A fiók állapotának lekérdezése meghiúsult. Lehetséges, hogy a fiókadatok helytelenek?

en: Failed to request tickets (invalid NNID?)
hu: A jegyek lekérdezése meghiúsult. Lehetséges, hogy a megadott NNID helytelen?

en: Failed to run this title because the executable is damaged
hu: A futtatás meghiúsult, mert a futtatható fájl sérült.

en: Failed. Account does not have password set
hu: A művelet meghiúsult. A fióknak nincs jelszava.

en: Female
hu: Nő

en: Filter messages
hu: Üzenetek szűrése

en: Finalizing...
hu: Befejezés…

en: Folder
hu: Könyvtár

en: Forces a given controller profile
hu: Egy megadott vezérlőprofilt kényszerít

en: Format
hu: Formátum

en: Found {0} games, {1} updates, {2} DLCs and {3} save entries
hu: Találatok: {0} játék, {1} frissítés, {2} DLC és {3} mentés

en: Freeze
hu: Lefagyás

en: French
hu: Francia

en: Friend list
hu: Barátlista

en: Full
hu: Részletes

en: Full sync at GX2DrawDone()
hu: Teljes szinkronizáció a GXDrawDone()-nál

en: Fullscreen menu bar
hu: Teljes képernyős menüsor

en: Fullscreen scaling
hu: Teljes képernyős méretezés

en: G&oto Dump
hu: Ugrás: D&ump

en: Game
hu: Játék

en: Game Paths
hu: Játékok elérési útjai

en: Game path
hu: Játékkönyvtár

en: Game paths
hu: Játékok könyvtárai

en: GamePad View
hu: GamePad nézet

en: Gamepad
hu: GamePad

en: Games will be launched with gamepad view toggled as default. The view can be toggled with CTRL + TAB
hu: Indításkor a GamePad-nézet lesz az alapértemezett. A Ctrl + Tab gyorsbillentyűvel válthatsz nézetet

en: General
hu: Általános

en: General settings
hu: Általános beállítások

en: Generated checksum of game image: {}
hu: {} ellenőrzőösszegének létrehozása kész.

en: Generated checksum of {} game files
hu: {} fájl ellenőrzőösszege létrehozva.

en: Generating checksum of game image: {}
hu: {} ellenőrzőösszegének létrehozása folyamatban...

en: German
hu: Német

en: Getting installed title information...
hu: Információgyűjtés a telepített alkalmazásokról…

en: Getting started
hu: Kezdés

en: GoTo (CTRL + G)
hu: Ugrás (Ctrl+G)

en: GoTo address
hu: Ugrás címhez

en: Grabbing game files
hu: Fájlok megnyitása folyamatban

en: Graphic
hu: Grafika

en: Graphic pack
hu: Grafikus csomag

en: Graphic packs
hu: Grafikus csomagok

en: Graphic packs cannot be updated while a game is running.
hu: Futó játék mellett nem frissíthetsz grafikus csomagokat.

en: Graphic packs improve games by offering the possibility to change resolution, tweak FPS or add other visual or gameplay modifications.
    Download the community graphic packs to get started.
hu: Grafikus csomagok segítségével megváltoztathatod a játékok felbontását, FPS-ét, vagy egyéb vizuális- és játékélmény-módosításokat alkalmazhatsz.
    A kezdéshez töltsd le a közösségi grafikus csomagokat.

en: Graphics
hu: Grafika

en: Graphics API
hu: Grafikus API

en: Graphics Device
hu: Grafikus eszköz

en: Hashing game file: {}/{}
hu: {}/{} fájl kivonatolva.

en: If synchronization is requested by the game, the emulated CPU will wait for the GPU to finish all operations.
    This is more accurate behavior, but may cause lower performance
hu: Ha egy játék szinkronizációt kezdeményez, az emulált CPU megvárja, hogy a GPU befejezzen minden feladatot.
    Ez a viselkedés pontosabb, viszont teljesítménycsökkenéshez vezethet

en: Import
hu: Importálás

en: Import save entry
hu: Mentés importálása

en: Imports a zipped save entry
hu: Tömörített mentés importálása

en: Info
hu: Információ

en: Information
hu: Információ

en: Initializing
hu: Előkészítés…

en: Input settings
hu: Irányítási beállítások

en: Install title
hu: Alkalmazás telepítése

en: Installed
hu: Telepítve

en: Installed games
hu: Telepített játékok

en: Installing
hu: Telepítés…

en: Installing DLC...
hu: DLC telepítése…

en: Installing system title...
hu: Rendszeralkalmazás telepítése…

en: Installing title...
hu: Alkalmazás telepítése…

en: Installing update...
hu: Frissítés telepítése…

en: Interface
hu: Kezelőfelület

en: Invalid TMD
hu: Helytelen TMD.

en: IsPasswordCacheEnabled is set to false (The remember password option on your Wii U must be enabled for this account before dumping it)
hu: Az IsPasswordCacheEnabled értéke hamis (A jelszó megjegyzése opciónak (remember password) engedélyezve kell lennie Wii U-n képezés előtt)

en: It looks like you're starting Cemu for the first time.
    This quick setup assistant will help you get the best experience
hu: Úgy tűnik, először nyitottad meg a Cemu-t.
    Ez az asszisztens segíteni fog a legjobb beállítások alkalmazásában

en: It seems that a newer version is already installed, do you still want to install the older version?
hu: Úgy tűnik, már egy újabb verzió telepítve van. Mégis szeretnéd a régebbi verziót telepíteni?

en: It seems that the selected title is already installed, do you want to reinstall it?
hu: Úgy tűnik, a kiválasztott alkalmazás már telepítve van. Szeretnéd újratelepíteni?

en: It seems that there is already a title installed at the target location but it has a different type.
    Currently installed: '{}' Installing: '{}'
    
    This can happen for titles which were installed with very old Cemu versions.
    Do you still want to continue with the installation? It will replace the currently installed title.
hu: Úgy tűnik, hogy a célkönyvtárba már korábban telepítettek egy másik alkalmazást, azonban az más típussal rendelkezik.
    Telepített: „{}”. Telepítésre vár: „{}”.
    
    Ez olyan alkalmazásokkal fordulhat elő, amelyek a Cemu nagyon régi verziói alatt voltak telepítve.
    Biztosan folytatni akarod a telepítést? Az újonnan telepített alkalmazás át fogja venni a régi helyét.

en: Italian
hu: Olasz

en: JSON file doesn't satisfy needed schema
hu: A JSON fájl sémája nem egyezik

en: JSON parse error: {}
hu: JSON-elemzési hiba: {}

en: Japan
hu: Japán

en: Japanese
hu: Japán

en: Keep aspect ratio
hu: Képarány tartása

en: Keep outdated cache file
hu: Elavult gyorsítótár megtartása

en: Korean
hu: Koreai

en: Language
hu: Nyelv

en: Last played
hu: Legutóbbi futtatás

en: Latency
hu: Késleltetés

en: Launch with gamepad view
hu: Indítás GamePad nézetben

en: Left Axis
hu: Bal joystick

en: Lite
hu: Átlagos

en: Load
hu: Betöltés

en: Load shared libraries
hu: Megosztott könyvtárak betöltése

en: Logging in..
hu: Bejelentkezés…

en: Logging window
hu: Naplóablak

en: Login failed. Outdated or incomplete online files?
hu: A bejelentkezés meghiúsult. Lehetséges, hogy az online fájlok elavultak vagy hiányosak?

en: Low battery
hu: Alacsony telepfeszültség

en: MLC Path
hu: MLC elérési út

en: Male
hu: Férfi

en: Match emulated display (Experimental)
hu: Egyeztetés az emulált képernyővel (kísérleti)

en: Memory Dump
hu: Memóriakép készítése

en: Memory Searcher
hu: Memóriakereső

en: Memory breakpoint
hu: Memóriaszünet

en: Mii name
hu: Mii neve

en: Mode
hu: Mód

en: Module
hu: Modul

en: Module&list
hu: Modul&lista

en: Modules
hu: Modulok

en: Mono
hu: Monó

en: Multi-core recompiler
hu: Többmagos újrafordító

en: Multiple issues with your game files have been found!
    Do you want to export them to a file?
hu: Számos hibát találtunk a fájlokkal!
    Szeretnéd exportálni a fájlok listáját?

en: Name
hu: Név

en: Nearest Neighbor
hu: Legközelebbi egész

en: Next
hu: Tovább

en: No
hu: Nem

en: No account selected
hu: Nincs kiválasztott fiók

en: No persistent id entered!
hu: Nincs persistent id!

en: No update available!
hu: Nincs elérhető frissítés!

en: No updates available.
hu: Nincs elérhető frissítés.

en: None
hu: Nincs

en: Not a valid NFC NTAG215 file
hu: Ez nem egy érvényes NFC NTAG215 fájl

en: Not enough space available.
    Required: {0} MB
    Available: {1} MB
hu: Nincs elég hely a lemezen.
    Szükséges hely: {0} MB
    Szabad hely: {1} MB

en: Not installed
hu: Nincs telepítve

en: Not installed (Partially downloaded)
hu: Nincs telepítve (Részben letöltött)

en: Notifications
hu: Értesítések

en: Nunchuck
hu: Nunchuk

en: Off
hu: Ki

en: On
hu: Aktív

en: Online Status
hu: Online státusz

en: Online play tutorial
hu: Útmutató az online játékhoz

en: Online settings
hu: Online beállítások

en: Open checksum entry
hu: Ellenőrzőösszeg-bejegyzés megnyitása

en: Open directory
hu: Könyvtár megnyitása

en: Open file to launch
hu: Nyisd meg az indítani való fájlt

en: Open file to load
hu: Nyisd meg a betölteni való fájlt

en: Open separate pad screen
hu: GamePad megnyitása külön ablakban

en: Open the directory of the save entry
hu: A mentés könyvtárának megnyitása

en: Options
hu: Beállítások

en: Outdated shader cache
hu: Elavult árnyékoló-gyorsítótár

en: Overlay
hu: Átfedés

en: PPC Debugger
hu: PPC-hibakereső

en: PPC threads
hu: PPC-szálak

en: Packet delay
hu: Csomagkésleltetés

en: Paused
hu: Szüneteltetve

en: Permanently delete the save entry
hu: Mentés törlése (visszavonhatatlan)

en: Please be aware that online mode lets you connect to OFFICIAL servers and therefore there is a risk of getting banned.
    Only proceed if you are willing to risk losing online access with your Wii U and/or NNID.
hu: Az online mód használatával a HIVATALOS szerverekre csatlakozol és emiatt fennáll a tiltásod veszélye.
    Csak akkor engedélyezd, ha hajlandó vagy megkockáztatni a Wii U-d online képességeinek és/vagy az NNID-d elvesztését.

en: Portugese
hu: Portugál

en: Position
hu: Elhelyezkedés

en: Pressing the screenshot key (F12) will save a screenshot directly to the screenshots folder
hu: A képernyőmentés gomb (F12) lenyomása egy képernyőmentést helyez a screenshots mappába

en: Previous
hu: Előző

en: PrincipalId missing
hu: Hiányzó PrincipalId

en: Profile
hu: Profil

en: Progress
hu: Haladás

en: Queued
hu: Várakozik

en: RAM usage
hu: RAM használat

en: Range
hu: Hatótávolság

en: Reading game image: {0}/{1} kB
hu: Lemezkép olvasása: {1}/{0} kB

en: Reading game image: {}
hu: Lemezkép olvasása: {}

en: Refresh
hu: Frissítés

en: Region
hu: Régió

en: Registers
hu: Regisztrációk

en: Reload edited shaders
hu: Szerkesztett árnyékolók újratöltése

en: Remember main window position
hu: Főablak pozíciójának megjegyzése

en: Remember pad window position
hu: Mellékablak pozíciójának megjegyzése

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Removes the currently selected game path from the game list
hu: A jelenleg kiválasztott elérési út eltávolítása

en: Reset &order
hu: &Magasság visszaállítása

en: Reset &width
hu: &Szélesség visszaállítása

en: Restart
hu: Újraindítás

en: Restart of Cemu required for changes to take effect
hu: A beállítások érvénybe léptetéséhez újra kell indítanod a Cemu-t

en: Restores the last known pad window position and size when opening it
hu: Visszaállítja a mellékablak legutóbbi helyzetét és méretét a megnyitásakor

en: Restores the last known window position and size when starting Cemu
hu: Visszaállítja az ablak legutóbbi helyzetét és méretét a Cemu indításakor

en: Results
hu: Találatok

en: Results ({0})
hu: Találatok {{0}}

en: Resume
hu: Folytatás

en: Retrieving update information...
hu: Frissítés adatainak letöltése…

en: Right Axis
hu: Jobb joystick

en: Rotation
hu: Forgás

en: Rumble
hu: Rezgés

en: Run (F5)
hu: Futtatás (F5)

en: Russian
hu: Orosz

en: Save
hu: Mentés

en: Save Wii U game archive file
hu: Wii U-archívum mentése

en: Save entry (*.zip)
hu: Tétel mentése (*.zip)

en: Save folder
hu: Mentési könyvtár

en: Save screenshot
hu: Képernyőmentés rögzítése

en: Save transfer
hu: Mentés áthelyezése

en: Scale
hu: Méretezés

en: Search
hu: Keresés

en: Searching for controllers...
hu: Játékvezérlők keresése folyamatban…

en: Searching for titles...
hu: Alkalmazások keresése folyamatban

en: Select a custom mlc path
    The mlc path is used to store Wii U related files like save games, game updates and dlc data
hu: Adj meg egy egyéni MLC elérési utat
    Ez a Wii U-val kapcsolatos fájlok tárolására használatos, például a játékmentésekhez, a frissítésekhez, és a DLC adatokhoz

en: Select a custom path
hu: Egyéni útvonal

en: Select a directory
hu: Könyvtár tallózása

en: Select a directory containing games.
hu: Válassz ki egy könyvtárat, ami játékokat tartalmaz.

en: Select a file
hu: Fájl tallózása

en: Select a file to export the errors
hu: Válaszd ki a fájlt, amibe a hibákat exportálni szeretnéd

en: Select a folder
hu: Válassz könyvtárat

en: Select a mlc directory
hu: Válassz ki egy mlc könyvtárat

en: Select a target file to export the save entry
hu: Válaszd ki a fájlt, amibe a mentést exportálni szeretnéd

en: Select a zipped save file
hu: Válassz ki egy tömörített mentésfájlt

en: Select an account and press Connect
hu: Válassz ki egy fiókot és kattints a Csatlakozás gombra

en: Select folder of title to install
hu: Válaszd ki a telepítendő alkalmazás könyvtárát!

en: Select one of the available audio back ends
hu: Válassz ki egy elérhető hang-háttéralkalmazást

en: Select one of the available graphic back ends
hu: Válassz ki egy elérhető grafikus backend-et

en: Select the active audio output device for Wii U GamePad
hu: Válaszd ki a Wii U GamePad hangkimeneti készülékét

en: Select the active audio output device for Wii U TV
hu: Válaszd ki a Wii U TV hangkimeneti készülékét

en: Select the folder that stores your update, DLC or base game files
hu: Válaszd ki a mappát, amelyben az alapjáték-, frissítés- és DLC-fájlokat tárolod

en: Select the used graphic device
hu: Válaszd ki a használni kívánt grafikus eszközt

en: Select title to install
hu: Válaszd ki a telepítendő alkalmazást

en: Set comment for breakpoint at address %08x
hu: Megjegyzés hozzáadása a szünethez a(z) %08x címnél

en: Set the CPU emulation mode
hu: Állítsd be a CPU-emulációs módot

en: Sets the scale of the notification text
hu: Az értesítések betűméretét adja meg

en: Sets the scale of the overlay text
hu: Az átfedés betűméretét szabályozza

en: Sets the text color of notifications
hu: Az értesítések betűszínét adja meg

en: Sets the text color of the overlay
hu: Az átfedés betűszínét szabályozza

en: Settings
hu: Beállítások

en: Shader compiler
hu: Árnyékolófordító

en: Shader multiplication accuracy
hu: Árnyékolószorzó pontossága

en: Show &dlc
hu: &DLC mutatása

en: Show &game time
hu: &Játékidő mutatása

en: Show &last played
hu: &Legutóbbi futtatás mutatása

en: Show &name
hu: &Név mutatása

en: Show &region
hu: &Régió mutatása

en: Show &version
hu: &Verzió mutatása

en: Show available titles
hu: Elérhető alkalmazások mutatása

en: Show available updates
hu: Elérhető frissítések mutatása

en: Show installed
hu: Telepített alkalmazások mutatása

en: Show only active
hu: Csak aktív mutatása

en: Show views
hu: Nézetek mutatása

en: Shows a notification after shaders have been compiled
hu: Értesít, ha az árnyékolófordítás befejeződött

en: Shows a notification when a low controller battery has been detected
hu: Értesít, ha a játékvezérlő merülőfélben van

en: Shows friend list related data if online
hu: Megjeleníti a barátlistával kapcsolatos adatokat fennálló hálózati kapcsolat mellett

en: Single-core interpreter
hu: Egymagos interpreter

en: Single-core recompiler
hu: Egymagos újrafordító

en: Size
hu: Méret

en: Source
hu: Forrás

en: Spanish
hu: Spanyol

en: Special thanks:
hu: Külön köszönet:

en: Start games with fullscreen
hu: Játékok indítása teljes képernyős módban

en: Status
hu: Állapot

en: Step Into (F11)
hu: Belépés (F11)

en: Step Over (F10)
hu: Átlépés (F10)

en: Stereo
hu: Sztereó

en: Stopping...
hu: Megszakítás…

en: Stored Entries
hu: Tárolt bejegyzések

en: Stretch
hu: Nyújtás

en: Style: &Icons
hu: Stílus: &Ikonok

en: Style: &List
hu: Stílus: &Lista

en: Style: &Small Icons
hu: Stílus: &Kis ikonok

en: Success
hu: Sikeres

en: Surround
hu: Térhatású

en: Suspend
hu: Felfüggesztés

en: Symbols
hu: Szimbólumok

en: System data title
hu: Rendszeradattár

en: System title
hu: Rendszeralkalmazás

en: TMD download failed
hu: TMD-letöltés meghiúsult.

en: Taiwan
hu: Tajvan

en: Taiwanese
hu: Tajvani

en: Target
hu: Cél

en: Test if the controller is connected
hu: Játékvezérlő csatlakozásának ellenőrzése

en: Text Color
hu: Betűszín

en: Texture cache
hu: Textúragyorsítótár

en: Thanks to our Patreon supporters:
hu: Köszönjük a Patreon-támogatóinknak:

en: The (parent) folder of the title you selected is missing at least one of the required subfolders ("code", "content" and "meta")
    Make sure that the files are complete.
hu: A kiválasztott alkalmazás (szülő)könyvtárából hiányzik egy vagy több a három kötelező mappából („code”, „content” és „meta”).
    Ellenőrizd, hogy a fájlok nem hiányosak-e.

en: The VRAM usage of Cemu in MB
hu: A Cemu VRAM használata MB-ban

en: The controller is already added!
hu: Ez a játékvezérlő már aktív!

en: The currently installed graphics driver does not support the Vulkan extension necessary for asynchronous shader compilation. Asynchronous compilation cannot be used.
     
    Required extension: VK_EXT_pipeline_creation_cache_control
    
    Installing the latest graphics driver may solve this error.
hu: A jelen grafikus-illesztőprogram nem támogatja a Vulkan azon kiegészítőjét, mely lehetővé teszi az aszinkron árnyékolófordítást. Emiatt ezt a funkciót nem használhatod.
    
    Szükséges kiegészítő: VK_EXT_pipeline_creation_cache_control
    
    Lehetséges, hogy ezt a problémát megoldhatja a grafikus illesztőprogram frissítése.

en: The file you are comparing with is for a different title.
hu: A megadott fájl nem ehhez az alkalmazáshoz tartozik.

en: The folder you have selected cannot be found on your system.
hu: A megadott mappa nem található.

en: The following content will be converted to a compressed Wii U archive file (.wua):
hu: Az alábbi tartalom tömörített Wii U-archívummá lesz alakítva (*.wua):

en: The following files are damaged:
hu: Sérült fájlok:

en: The following files are missing:
hu: Hiányzó fájlok:

en: The following prefixes are supported:
    {0}
    {1}
    {2}
    {3}
    {4}
hu: Támogatott előtagok:
    {0}
    {1}
    {2}
    {3}
    {4}

en: The game path is scanned by Cemu to locate your games. We recommend creating a dedicated directory in which
    you place all your Wii U games. (example: C:\wiiu\games\)
    
    You can also set additional paths in the general settings of Cemu.
hu: A Cemu a játékkönyvtárban keresi a játékaid. Javasolt külön mappát létrehozni a Wii U játékok számára.
    (Pl. C:\wiiu\games\)
    
    A Cemu általános beállításaiban egyéb könyvtárakat is megadhatsz.

en: The given account id is not valid!
    It must be a hex number bigger or equal than {:08x}
hu: A megadott fiókazonosító nem érvényes!
    A fiókazonosító egy hexadecimális szám, ami nagyobb vagy egyenlő {:08x}-nél.

en: The mii name is the profile name
hu: A Mii neve megegyezik a felhasználónévvel

en: The mlc directory contains your save games and installed game update/dlc data
hu: Az MLC könyvtárban a mentéseidet, és a telepített frissítéseket és DLC adatokat találod

en: The mlc path is the root folder of the emulated Wii U internal flash storage. It contains all your saves, installed updates and DLCs.
    It is strongly recommend that you create a dedicated folder for it (example: C:\wiiu\mlc\) 
    If left empty, the mlc folder will be created inside the Cemu folder.
hu: Az mlc könyvtár az emulált Wii U belső tárhelyének gyökérmappája. Ez tartalmaz minden mentést, telepített frissítést és DLC-t.
    Erősen ajánlott, hogy külön mappát hozz létre erre a célra (pl. C:\wiiu\mlc\)
    Ha ezt a mezőt üresen hagyod, az mlc könyvtár a Cemu mappájában lesz létrehozva.

en: The number of draw calls per frame. Average over last 5 seconds
hu: Az egy másodperc történő rajzolások. A mutatott érték az utolsó 5 másodperc átlaga

en: The number of frames per second. Average over last 5 seconds
hu: Az egy másodperc alatt megjelenő képkockák. A mutatott érték az utolsó 5 másodperc átlaga

en: The persistent id is the internal folder name used for your saves
hu: A persistent id a belső mappanév, amiben a mentések vannak

en: The persistent id is the internal folder name used for your saves. Only change this if you are importing saves from a Wii U with a specific id
hu: A persistent id (tartós azonosító) a belső mappanév, amiben a mentések vannak. Ezt csak akkor változtasd meg, ha konkrét azonosítóval rendelkező Wii U mentéseket importálsz

en: The persistent id must be greater than {:x}!
hu: A persistent id-nek nagyobbnak kell lennie, mint {:x}!

en: The persistent id {:x} is already in use by account {}!
hu: A(z) „{:x}” persistent id-t már használja a(z) {} felhasználó!

en: The verification data doesn't include a WUD hash!
hu: Az ellenőrzőadatok nem tartalmaznak WUD-kivonatot!

en: There's a new update available.
    Do you want to update?
hu: Van elérhető frissítés.
    Szeretnél frissíteni?

en: There's already a file at the target directory:
    {}
hu: A célkönyvtárban már létezik egy fájl:
    {}

en: There's already a save game available for the target account, do you want to overwrite it?
    This will delete the existing save files for the account and replace them.
hu: A célfiókhoz már tartozik egy mentés; szeretnéd felülírni?
    Ezzel törlődni fognak a létező mentésfájlok és ki lesznek cserélve az újakkal.

en: This account is not linked with an NNID
hu: Ez a fiók nincs NNID-hoz kapcsolva.

en: This game entry seems to be either an update or the base game was merged with update data
    Broken game dumps cause various problems during emulation and may even stop working at all in future Cemu versions
    Please make sure the base game is intact and install updates only with the File->Install Update/DLC option
hu: Ez a bejegyzés vagy csak egy frissítés, vagy az alapjáték egy frissítéssel lett egyesítve
    A hibás játékok emulációja problémás lehet, illetve a Cemu jövőbeli verzióiban lehetséges, hogy már egyáltalán nem fognak működni
    Ellenőrizd, hogy az alapjáték a helyén van-e és frissítéseket csak a „Fájl > Frissítés vagy DLC telepítése” menüben telepíts

en: This graphic pack has no description
hu: Ennek a grafikus csomagnak nincs leírása

en: This option requires Win8.1+
hu: Ehhez a funkcióhoz Win8.1 vagy újabb rendszer kell

en: This update removed or renamed the following graphic packs:
hu: Ez a frissítés a következő grafikus csomagokat távolította el, vagy nevezte át:

en: Title ID
hu: Alkalmazásazonosító

en: Title Manager
hu: Alkalmazáskezelő

en: Title checksum of {:08x}-{:08x}
hu: {:08x}-{:08x} ellenőrzőösszege

en: Title installation has been canceled!
hu: Az alkalmazás telepítése meg lett szakítva!

en: Title installed!
hu: Alkalmazás telepítve!

en: Title manager
hu: Alkalmazáskezelő

en: Toggle Breakpoint (F9)
hu: Szünet kapcsolása (F9)

en: Top center
hu: Középen felül

en: Top left
hu: Bal felső sarok

en: Top right
hu: Jobb felső sarok

en: Total cpu usage in percent for each core
hu: CPU használat, magokra bontva, százalékban

en: Transfer
hu: Átvitel

en: Transfers the save entry to another persistent account id
hu: Átruházza a mentést egy másik fiókra

en: Trigger
hu: Ravasz

en: Triple buffering
hu: Háromszoros pufferelés

en: Type
hu: Típus

en: USA
hu: Egyesült Államok

en: Unable to create file
hu: A fájl létrehozása meghiúsult.

en: Unable to find the /meta/meta.xml file inside the selected folder.
hu: A megadott könyvtárban nem található a „\meta\meta.xml” fájl.

en: Unable to launch game
    Path:
hu: A játék futtatása meghiúsult.
    Elérési út:

en: Unable to launch game because the base files were not found.
hu: A játék indítása meghiúsult, mert az alapfájlok hiányoznak.

en: Unable to launch title.
    Make sure the configured game paths are still valid and refresh the game list.
    
    Path which failed to load:
hu: Az alábbi elérési úton található fájl futtatása meghiúsult.
    Ellenőrizd, hogy a beállított elérési utak helyesek és frissítsd a játéklistát.

en: Unable to mount title.
    Make sure the configured game paths are still valid and refresh the game list.
    
    File which failed to load:
hu: Az alábbi alkalmazás betöltése meghiúsult.
    Ellenőrizd, hogy a beállított elérési utak helyesek és frissítsd a játéklistát.

en: Unknown error occured
hu: Ismeretlen hiba

en: Update
hu: Frissítés

en: Update available
hu: Van elérhető frissítés

en: Update available!
hu: Van elérhető frissítés!

en: Update error
hu: Frissítési hiba

en: Update installation has been canceled!
hu: A frissítés telepítése meg lett szakítva!

en: Update notification
hu: Frissítési értesítés

en: Update: Not installed
hu: Frissítés: Nincs telepítve

en: Update: {}
hu: Frissítés: {}

en: Updated graphic packs are available. Do you want to download and install them?
hu: Frissített grafikus csomagok állnak rendelkezésre. Szeretnéd letölteni és telepíteni őket?

en: Updating game list...
hu: Játéklista frissítése folyamatban…

en: Updating ticket cache
hu: Jegygyorsítótár frissítése…

en: Upscale filter
hu: Felbontásnövelő filter

en: Upscaling filters are used when the game resolution is smaller than the window size
hu: A felbontásnövelő filterek akkor használatosak, amikor a játék felbontása kisebb, mint az ablak mérete

en: Use motion
hu: Giroszkóp használata

en: Use permanent storage
hu: Tartós tárhely használata

en: Used libraries and utilities:
hu: Felhasznált könyvtárak és eszközök:

en: VRAM usage
hu: VRAM használat

en: Value
hu: Érték

en: Verifies the checksum online
hu: Fájlok épségének ellenőrzése online adatbázis alapján

en: Verifies the checksum with a local JSON file you can select
hu: Fájlok épségének ellenőrzése egy kiválasztható helyi JSON fájl alapján

en: Verify online
hu: Online ellenőrzés

en: Verify with local file
hu: Ellenőrzés helyi fájl alapján

en: Verifying
hu: Ellenőrzés…

en: Verifying integrity of game files...
hu: Fájlok épségének ellenőrzése…

en: Version
hu: Verzió

en: Volume
hu: Hangerő

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Warning: Disabling the accurate barriers option will lead to flickering graphics but may improve performance. It is highly recommended to leave it turned on.
hu: Figyelmeztetés: A „pontos korlátok”-beállítás letiltása villódzó képekhez vezethet, viszont javíthat a teljesítményen. Ezt a beállítást erősen ajánlott engedélyezve hagyni.

en: Wii U archive (*.wua)
hu: Wii U-archívum (*.wua)

en: Wii U executable (*.rpx, *.elf)
hu: Futtatható Wii U-fájl (*.rpx;*.elf)

en: Wii U image (*.wud, *.wux, *.iso, *.wad)
hu: Wii U-lemezkép (*.wud;*.wux;*.iso;*.wad)

en: Write stack trace to log
hu: Híváslánc naplózása

en: Wrong region: {}
hu: Helytelen régió: {}

en: Wrong version: {}
hu: Helytelen verzió: {}

en: Yes
hu: Igen

en: You are trying to import a savegame for a different title than your currently selected one: {:016x} vs {:016x}
    Are you sure that you want to continue?
hu: Egy nem ehhez az alkalmazáshoz tartozó mentést próbálsz importálni: {:016x} helyett {:016x}.
    Biztosan folytatni akarod?

en: You can configure one controller for each player.
    We advise you to always use GamePad as emulated input for the first player, since many games expect the GamePad to be present.
    It is also required for touch functionality.
    The default global hotkeys are:
    CTRL - show pad screen
    CTRL + TAB - toggle pad screen
    ALT + ENTER - toggle fullscreen
    ESC - leave fullscreen
    
    If you're having trouble configuring your controller, make sure to have it in idle state and press calibrate.
    Also don't set the axis deadzone too low.
hu: Minden játékos számára külön játékvezérlőt konfigurálhatsz.
    Az első játékosnak mindig ajánlott a GamePad-et használnia, mivel sok játék számít a GamePad jelenlétére.
    A GamePad továbbá az érintőképernyő emulálásához is szükséges.
    Az alapértelmezett gyorsbillentyűk a következők:
    Ctrl - GamePad mutatása
    Ctrl+Tab - GamePad-képernyő kapcsolása
    Alt+Enter - Teljes képernyő kapcsolása
    Esc - Kilépés a teljes képernyőből
    
    Ha probléma adódik a játékvezérlő konfigurálásával, engedj el rajta mindent, majd nyomd meg a Kalibrálás gombot.
    Ügyelj arra, hogy ne állítsd a holtzónát túl alacsonyra.

en: You have to restart the game in order to apply the new settings.
hu: Az beállítások alkalmazásához újra kell indítanod a játékot.

en: You may need to set them up again.
hu: Lehet, hogy újra be kell őket állítani.

en: You've played
hu: Már játszottad

en: Your account is a valid online account
hu: Ez a fiók nem egy érvényes online fiók

en: Your entered value is not valid for the selected datatype.
hu: A beírt érték nem érvényes a kiválasztott adattípushoz.

en: Your game files are valid
hu: A fájlok hibátlanok

en: Your game image is invalid!
    
    Your hash:
    {}
    
    Expected hash:
    {}
hu: Helytelen lemezkép!
    
    Valós kivonat:
    {}
    
    Várt kivonat:
    {}

en: Your mlc01 folder seems to be missing.
    
    This is where Cemu stores save files, game updates and other Wii U files.
    
    The expected path is:
    {}
    
    Do you want to create the folder at the expected path?
hu: Az mlc01 mappa nem található.
    
    Ebben a mappában találhatók a mentések, frissítések és egyéb Wii U fájlok.
    
    A mappának itt kéne lennie:
    {}
    
    Szeretnéd létrehozni?

en: base
hu: alapjáték

en: blow mic
hu: mikrofonba fújás

en: can't delete profile
hu: a profil törlése meghiúsult

en: click
hu: benyomás

en: controller set by gameprofile. changes won't be saved permanently!
hu: a vezérlő a játék profilja alapján lett beállítva. ezek a változtatások nem lesznek tartósan elmentve!

en: couldn't load profile
hu: a profil betöltése meghiúsult

en: couldn't save profile
hu: a profil mentése meghiúsult

en: cycles
hu: ciklus

en: down
hu: le

en: false
hu: hamis

en: invalid profile name
hu: helytelen profilnév

en: left
hu: balra

en: many
hu: többrégiós

en: minimal
hu: minimális

en: mlc01 path
hu: mlc01 könyvtár

en: never
hu: soha

en: otp.bin could not be found
hu: az otp.bin nem található

en: otp.bin is corrupted or has invalid size
hu: az otp.bin korrupt vagy érvénytelen méretű

en: profile deleted
hu: profil törölve

en: profile loaded
hu: profil betöltve

en: profile saved
hu: profil elmentve

en: right
hu: jobbra

en: save
hu: mentés

en: seeprom.bin could not be found
hu: a seeprom.bin nem található

en: seeprom.bin is corrupted or has invalid size
hu: a seeprom.bin korrupt vagy érvénytelen méretű

en: show screen
hu: képernyő mutatása

en: true
hu: igaz

en: unknown
hu: ismeretlen

en: up
hu: fel

en: update
hu: frissítés

en: {} files have an invalid hash!
    Do you want to export a list of them to a file?
hu: {} fájl helytelen kivonattal rendelkezik!
    Szeretnéd exportálni a fájlok listáját?
